پروتز چانه با تزریق ژل و چربی

سرتیتر ها

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی : اگر روزی با نگاه به نیمرخ صورت خود متوجه عقب بودن برجستگی چانه خود شدید و یا احساس کردید که حجم این برجستگی کم است، می‌توانید خود را به‌عنوان کاندیدی مناسب برای پروتز چانه قلمداد کنید. قبل از شروع، در جلسات مشاوره، وضعیت فک و دندان و دهان متقاضی بررسی می‌شوند و در صورت مناسب بودن همه این مسائل، فرد برای پروتز چانه معرفی  می گردد. چراکه در برخی موارد، مشکل از فک و دهان و یا نامناسب بودن وضعیت قرارگیری دندان‌ها می باشد که مطمئناً درمان دیگری را نیز می‌طلبد.

 

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی ، لیپوساکشن و یا لیفتینگ گردن

 

پروتز چانه و یا به‌عبارتی‌دیگر، داشتن چانه برجسته و متناسب با دیگر اجزای صورت، می‌تواند به زیبایی بیشتر فرد کمک کند. همچنین انجام این عمل در کنار لیپوساکشن و یا لیفتینگ گردن برای کاهش حجم چربی‌های گردن، می‌تواند جذابیت بیشتری برای فرد به ارمغان بیاورد. تا حدی که انجام این عمل در بعضی موارد به پوشاندن عیب بینی افراد نیز کمک  می کند. همچنین کم‌خطرتر بودن این عمل نسبت به عمل جراحی فک، یکی دیگر از دلایل محبوبیت این عمل  می باشد. گاهی نیز با توجه به اقتضا شرایط، برای نتیجه‌گیری بهتر هر دو روش پروتز چانه و جراحی فک، انجام می شود.

 

موارد استفاده از پروتز چانه

 

 پروتز چانه با تزریق چربی و ژل

مراحل انجام پروتز چانه

هزینه و قیمت پروتز چانه

 

در چه مواردی می‌توان از پروتز چانه استفاده کرد؟

جهت درمان افتادگی قسمت خط چانه

درمان و رفع چین و چروک های چانه شما

بهبودی خط فک ضعیف و رفع مشکل عقب بودن چانه شما

 

پروتز چانه با تزریق چربی و ژل ، تزریق ژل ، تزریق چربی

قبل از گرفتن هر تصمیم و شروع هرگونه عملی، در جلسات مشاوره، چانه سنجی و یا به معنای کامل‌تر، بررسی میزان عقب یا جلو بودن چانه اندازه‌گیری شود. در این روش، خطی از کنار لب به پایین می‌کشند و در صورت عقب بودن چانه از این خط، پروتز چانه انجام میگردد و در صورت جلوتر بودن آن نیز، باید جراحی پلاستیک برای عقب کشیدن چانه و یا برداشتن حجمی از آن انجام گیرد.

ژل‌هایی که برای پروتز چانه تزریق می‌شوند، دائمی و غیردائمی  می باشند. غالباً ژل‌های غیردائمی برای پروتز استفاده می گردند تا در صورت نارضایتی فرد، بتوان نتایج به‌دست‌آمده را تغییردهد و یا اصلاح کند. این ژل‌ها توسط بدن جذب می‌شود، به همین دلیل غیردائمی  می باشند و پس از 6 ماه چانه به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. در این موارد، در صورت تمایل فرد، انجام پروتز دوباره صورت می‌گیرد و به‌صورت دوره‌ای قابل تکرار می باشد.

 

 

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی | تزریق ژل | تزریق چربی | پروتز چانه

پروتز چانه با تزریق چربی و ژل ،  جنس پروتز ها

جنس این پروتزها از سیلیکون می باشد (جنسی مانند گاردهای محافظ ورزشی). سیلیکون نیز کمترین حساسیت را برای بدن به بار می‌آورد. برای نتیجه‌بخش‌تر بودن عمل پروتز و اطلاع کامل بیمار از شرایط، توسط برنامه‌های شبیه‌سازی، بیمار کاملاً از شرایط پیش رو مطلع می‌شود تا بتواند تصمیم‌گیری آگاهانه‌ای را بگیرد.

این عمل غالباً سرپایی و طی مدت 45 دقیقه انجام  می شود که پس‌ازآن بیمار می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزمره خود بازگردد. و برای کسانی که به دنبال روش غیر جراحی  می باشند(زاویه دار کردن فک و صورت) بهترین روش درمان و انتخاب خواهد بود .در این عمل با ایجاد برش‌هایی برای جاگذاری پروتز و مکان‌یابی مناسب جای پروتزها و میزان پروتز موردنیاز، جانمایی پروتزها انجام می‌گیرد. پس از جانمایی نیز، برش‌های ایجادشده با بخیه‌های جذبی در داخل دهان و بخیه‌های کشیدنی خارج از دهان بخیه  می گردند که ره دوی آن‌ها پس از 10 روز جذب و یا کشیده  می گردند. در هر دو صورت ردی از بخیه‌ها باقی  نمی ماند.

مراحل انجام پروتز چانه

پروتز چانه با تزریق چربی و ژل، هر دو همانند یکدیگر و طی مراحلی مساوی انجام  می گیرد. با این تفاوت که پروتز توسط چربی، نیاز به لیپوساکشن چربی از قسمت‌هایی از بدن که چربی اضافه‌دارند، دارد. چربی گرفته‌شده تصفیه  می گردد و سلول‌های چربی آن جداسازی می‌شوند تا برای تزریق آماده شوند. پس‌ازآن مراحل مشابه تزریق آغاز می‌شود.

در ابتدا پزشک متخصص اجزای صورت بیمار را برای شناسایی نوع و میزان پروتز موردنیاز بررسی می‌کند تا بتواند هزینه و میزان پروتز را به‌صورت تقریبی مشخص کند. بعدازآن پزشک متخصص نواحی موردنیاز برای تزریق را مشخص می‌کند و با ضدعفونی کردن آن نقاط توسط مواد آنتی‌بیوتیک و ضدعفونی‌کننده، عمل تزریق آغاز  می گردد.

مرحله تزریق در عرض چند دقیقه تمام می‌شود و برای هر نقطه مشخص‌شده زمانی بیشتر از چند ثانیه نیاز نمی باشد. در این مدت به‌تمامی نقاط تزریق انجام می‌شود. برای شروع و کاهش درد بیمار از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود و بعدازآن با سوزن‌هایی نازک، تزریق مواد به داخل پوست آغاز  می گردد. برای دستیابی به نتیجه بهتر و هماهنگی بیشتر در این مرحله، پزشک متخصص تزریق را با مقدار کم و به تعداد بسیار انجام می‌دهد تا بتواند نتایج را کنترل کند و به فرم موردنظر دست پیدا کند.

در پایان برای کاهش درد و التهاب بیمار، پس از پاک کردن علامت‌های گذاشته‌شده، بسته‌های یخ بر روی چانه گذاشته می‌شود تا از کبودی و تورم در آینده بکاهد. برای جلوگیری از تکان خوردن پروتزها و هماهنگ ماندن فرم آن، باید تا مدتی به آن نواحی فشار نیاوریم. چراکه فشار به این نواحی در روزهای اول می‌تواند باعث حرکت ژل و یا چربی گردد.

در قدیم از عمل ایمپلنت برای ایجاد چانه استفاده می‌شد که هیچ‌وقت نتایج دقیق و صددرصدی نداشت. درحالی‌که تزریق چربی و ژل، به دلیل مواد کم و دقیق و طبیعی بودن نتیجه، بسیار مؤثرتر و پرطرفدارتر  می باشد. همچنین در صورت نامساعد و نارضایتی از نتیجه به‌دست‌آمده، می‌توان این نتایج را دوباره بازسازی کنیم.

 

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی | تزریق ژل | تزریق چربی | پروتز چانه

 

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی ، عوارض

پروتز چانه غالباً بدون عوارض می باشد؛ اما پس از عمل مقدار کمی ورم جزئی و کلودی و حساسیت در این نواحی به وجود می‌آید که این علائم پس از 2 یا 3 روز از بین  می روند؛ اما گاهی برای جلوگیری از حساسیت‌های بیشتر، محدوده تزریق پانسمان می‌شود و پوشش مناسب برای چانه به کار می‌رود.

روش‌های سنتی غالباً به 7 تا 10 روز زمان برای ریکاوری نیاز دارد، درحالی‌که تزریق به مدت کمتری برای بهبودی نیاز دارد و همچنین درد، کبودی و ورم کمتری در این نواحی نسبت به روش‌های سنتی دیده می‌شود. درروش‌های سنتی و جراحی فک نیز، محدودیت‌های غذایی که ایجاد می‌شدند، از عوامل مشکل‌زا برای بیماران  است که این مشکل در روش تزریق وجود ندارد.

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی ، هزینه

هزینه پروتز به روش تزریق، با توجه به نوع پروتز انتخابی و میزان موردنیاز آن، متفاوت  می باشد. درنتیجه این هزینه برای هر فرد منحصربه‌فرد می باشد. به همین دلیل قبل از عمل با بیمار در مرود هزینه تقریبی و نوع عمل موردنیاز صحبت می‌شود تا فرد از شرایط پیش روی خودآگاه باشد.

 

کلینیک دکتر حسین احمدی ارائه دهنده انواع خدمات :

پوست مو و زیبایی – تزریق ژل – تزریق چربیتزریق بوتاکسلیزر مو های زائد و … با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و با ارائه متد های  جدید آماده، خدمت رسانی به شما همراهان همیشگی می باشد.

برای رزرو وقت ملاقات با ما در تماس باشید.

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “پروتز چانه با تزریق ژل و چربی” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟