تزریق چربی

کاربردهای تزریق چربی

قسمت هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی پشت دستها را می توان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد. معمولا بسیاری از افرادی که علاقه مند به این عمل هستند، تزریق چربی در صورت را بیشتر از سایر نقاط پوست بدن می پسندند بخصوص خانمها و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند .

تزریق چربی یکی از بهترین روش های  جوان سازی برای افرادی است که افتادگی_پوست دارند و صورت_لاغر و صورت_استخوانی است.
امروزه بهترین و رایج ترین روش برای گونه_گذاری تزریق چربی می باشد چون علاوه بر فرم_زیبا و طبیعی ماندگاری طولانی دارد و در صورتی که با تکنیک صحیح انجام شود دایمی است.
از آنجایی که در تزریق چربی از چربی_بدن خود فرد استفاده می شود احتمال عفونت ، حساسیت یا انتقال_بیماری ها وجود ندارد.
چربی تزریق شده جابجایی، حرکت و افتادگی ندارد و بخشی از آن به دنبال تشکیل عروق_خونی و تغذیه شدن به #بافت_زنده صورت تبدیل شده ودر واقع پیوند می شود. از این رو جزء روش های دایمی محسوب می شود
تزریق چربی اغلب بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود و کل پروسه از کشیدن چربی تا آماده سازی و تزریق آن حدود یک الی دو ساعت به طول می انجامد.

تزریق چربی | تزریق ژل | زیبایی پوست

۲. ماندگاری چربی تزریق شده،‌ معمولا چربی را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت می کنیم. مانند پهلو ها، شکم،‌ باسن و… بنابراین این چربی پس از تزریق در نواحی مثل صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد .
۳. مزیت مهم دیگر چربی نسبت به ژل و یا پروتز دارد. همان قوام طبیعی چربی است که لمس چربی بسیار نرمال بنظر می رسد در حالی که ژل و یا پروتز سفت و مشخص می باشد و قابل تشخیص است که چیزی غیر طبیعی در زیر پوست وجود دارد .
۴. امکان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسیار بیشتر ازچربی است .
۵. ازمزیت های مهم دیگر چربی عدم امکان ایجاد آلرژی است که در ژل ها شایعه تر است .

برای اطلاع از هزینه دقیق انجام تزریق چربی می‎توانید به کلینیک دکتر حسین احمدی مراجعه نموده و یا با کلینیک تماس بگیرید تا از بازه قیمت‎ها باخبر شوید.

تزریق چربی چیست؟

آیا می دانید بدون افزایش وزن می توانید صورت و دستهای خود را چاق تر کنید؟ آیا تاکنون عکس تزریق چربی دیده اید؟ آیا می دانید همیشه پس از کاهش وزن اولین جائی که لاغرترمی شود و دچار شلی وافتادگی می شود همان صورت و پشت دست شماست؟ آیا می دانید پیری صورت دربعضی افراد به دلیل کاهش چربی زیرپوست است و نه فقط پیری خود پوست ؟

با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می کند، بنابراین کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود. گاهی اوقات سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی در پوست بدن مشخص می شود.

یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوست کم شدن چربی زیرپوست است.

فاکتورهای دخیل در ماندگاری چربی تزریق شده شامل :

۱- انتخاب محل دهنده چربی مناسب
۲-میزان عروق و تحرک محل گیرنده چربی
۳-میزان تماس بافت چربی با هوا ، خون و لیدوکایین
۴-تکنیک گرفتن و تزریق چربی
۵- میزان چربی تزریق شده

محل برداشت چربی

انتخاب محل دهنده چربی مهم است. قسمت خارجی ران محل رزی است ولی چربی از محلهای دیگر از جمله شکم، باسن و.. هم قابل استخراج است، استخراج چربی از نواحی از بدن که به رژیم غذایی مقاوم است ارجح می باشد .
اجتناب از آسیب سلولهای چربی در هنگام استخراج مهم است بدین لحاظ باید از سرنگهای مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به انجام این عمل نمود. وجود خون در چربی تزریق شده باعث تخریب سریعتر سلولهای چربی می شود لذا جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی ضروری است.

مزایای تزریق چربی:

مزیت تزریق چربی این روش نسبت به تزریق انواع پرکننده ها مانند ژلها بسیار زیاد است:
۱.چربی ازخود فرد گرفته می شود بنابراین هرحجمی که بخواهیم برداشت می شود (حتی به مقدار زیاد تاحدود ۵۰۰cc به منظورتزریق در باسن ).اگر این حجم زیاد را بخواهیم با ژل پرکنیم اولا هزینه هر سی سی ژل مرغوب حداقل ۶۰-۲۵۰دلار است وثانیا حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد و با فشار های خارجی که پوست میاید ازنقطه ای به نقطه دیگر حرکت خواهد کرد و از روی پوست دچار ناهمواری خواهد شد. در صورتیکه درمورد چربی، چون سلولهای زنده بدن هستند و وقتی به ناحیه ای تزریق می شوند به همان قسمت پیوند داده می شوند و عروق و بافت های بدن آنها را احاطه کرده و جزئی از چربی طبیعی آن منطقه خواهد شد (به اصطلاح به بدن جوش می خورد ) وامکان هیچ گونه جابجایی نخواهد داشت. دیده شده است که ژلها در سیستم لنفاوی به حرکت در آمده ودر کبد و طحال وجود ذرات ژل گزارش شده است. بنابراین خطرات آینده ژلها در نواحی دیگر هنوز مشخص نشده است .