تزریق چربی به لب

سرتیتر ها

تزریق چربی به لب

 تزریق چربی به لب

 

تزریق چربی به لب : عمل بزرگ کردن لب روشی می باشد که به کمک آن لب‌ها بسیار برجسته‌تر و شاداب‌تر  می شوند و می‌توان این تزریق را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام داد. با استفاده از  تزریق چربی می‌توان عمل بزرگ کردن لب‌ها را با استفاده از بافت چربی طبیعی بدن خود بیمار انجام داد. همچنین می‌توان برای بزرگ کردن لب‌ها از ژل‌های تزریقی (مانند ژوودرم و رستیلین) و یا عمل کاشت پروتز‌های نرم (مانند Advanta یا SurgiSil)  نیز استفاده نمود.

بزرگ کردن لب‌ها با تزریق ژل و چربی روش بسیار محبوبی در بین مراجعه کنندگان می باشد، چراکه نتایج بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است و تغییرات ایجاد شده در لب‌ها بسته به خواسته‌ی بیمار می‌توانند جزئی و یا بسیار چشمگیر باشند. با این روش ظرف مدت زمان کوتاهی می‌توان به نتایج مورد نظر دست یافت و میزان افزایش حجم لب‌های بالا و پایین کاملا قابل کنترل می باشد، چرا که می‌توان مقادیر متفاوتی از ژل را در هر ناحیه تزریق کرد.

بزرگ کردن لب‌ها چه مشکلاتی را می‌تواند برطرف کند؟

لب‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای چهره می باشند. بزرگ و برجسته کردن لب ها با تزریق ژل به لب می‌تواند مشکلات زیر را حل کند :

باریک بودن لب بالایی یا لب پایینی

کم بودن حجم  لب‌ها

باریک شدن و ناپدید شدن لب‌ها در هنگام خنده

البته بیمارانی که طول قسمت بالای لب آن‌ها بلند  می باشد، کاندید‌های مناسبی برای برجسته سازی لب‌ها  نمی باشند. درست  می باشد که این روش، راه بسیار مناسبی برای برجسته و شاداب کردن لب‌ها می باشد اما در نظر داشته باشید که برجسته کردن لب‌ها مشکل بلند بودن قسمت بالای لب را حل نمی کند.

در واقع در صورتی که قسمت بالای لب شما بلند  می باشد، با تقبل هزینه تزریق چربی به لب و تزریق زیاد ژل و چربی باعث می‌شود که لب‌ها اصطلاحا “اُردکی” شوند که این حالت اصلا جذاب نمی باشد. در صورتی لب بالایی روی لب پایینی کاملا خوابیده باشد، تزریق بیش از حد چربی باعث می‌شود که لب‌ها در حین برجسته شدن به سمت بیرون بیایند (مانند لب اُردک). تنها راه برای کوتاه کردن قسمت پشت لب (ناحیه بین پایین بینی و بالای لب بالایی) انجام لیفت لب  می باشد.

در صورتی که قسمت پشت لب بالایی شما بلند می باشد می‌توانید عمل لیفت لب را همراه با بزرگ کردن لب (با تزریق ژل و یا تقبل هزینه تزریق چربی به لب ) یا بدون عمل بزرگ کردن لب انجام دهید. در اغلب موارد عمل لیفت لب چنان نتایج چشمگیری را دارد که دیگر بیمار نیازی به بزرگ کردن لب و تزریق ژل و چربی را ندارد. با این حال در صورتی که بیمار بخواهد می‌توان هر دوی این عمل‌ها را همزمان کرد.

 

تزریق چربی به لب | تزریق چربی | تزریق ژل

 

بزرگ و برجسته کردن لب‌ها چگونه انجام می‌شود؟

بزرگ کردن و پرتز لب‌ ها را می‌توان تنها با صرف یک ساعت وقت انجام شود. این عمل با استفاده از بی‌حسی موضعی یا تزریق آرام‌بخش انجام می گیرد. اغلب بیماران، این عمل را در مطب و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌دهند. در واقع انجام عمل بزرگ کردن لب در کلینیک مشابه با انجام یک درمان دندانپزشکی در مطب دندانپزشک  می باشد.

 

مواد مورد استفاده بزرگ کردن لب ها؟

برای بزرگ کردن لب‌ها به روش تزریق، دو گزینه‌ی اصلی وجود داد:

تزریق ژل‌های بیولوژیک و تزریق چربی در لب (چربی بدن شما).

ژل‌های تزریقی بیولوژیک مانند رستیلین و ژوودرم قابل جذب می باشند. رستیلین در واقع از ماده‌ای ساخته شده که به طور طبیعی در ماده‌ی میان مفصلی وجود دارد.

ژل تزریقی ژوودرم توسط شرکت داروسازی آلرگان تولید می‌شود که پروتز‌های سیلیکونی سینه را نیز تولید می‌کند. نتایج به دست آمده از تزریق ژل‌های ژوودرم و رستیلین بین 4 تا 6 ماه تاثیر ماندگاری دارد.

ژل‌های ژوودرم و رستیلین در درون سرنگ بسته‌بندی شده‌اند و مستقیما در لب تزریق می‌شود. برای برجسته کردن هر دو لب بالایی و پایینی ممکن می باشد تا دو سرنگ ژل به لب تزریق می شود. در صورتی که می‌خواهید لب‌های شما مقدار کمی برجسته شود و تغییرات جزئی باشد و ظاهری طبیعی داشته باشند، تزریق تنها یک سرنگ ژل برای هر دو لب کافی می باشد.

 

تزریق چربی به لب | تزریق چربی | تزریق ژل

 

قبل از انجام تزریق و برای جلوگیری از احساس درد، در محل مورد نظر کرم بی‌حس‌کننده زده شود ، و یا ممکن می باشد یک امپول بی‌حسی برای مسدود کردن عصب‌های حسی، تزریق بشود و بنابراین در هنگام تزریق ژل لب شما هیچ چیزی  نمی کنید. علاوه بر این، بعد از تزریق، بر روی لب‌ها کمپرس سرد قرار داده می‌شود. کل پروسه‌ی ژل تزریقی صورت در حدود 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

تزریق چربی نسبت به تزریق ژل به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، چرا که لازم  می باشد ابتدا عمل لیپوساکشن انجام شود تا مقادیر کمی از چربی از ناحیه دیگری از بدن استخراج شود. چربی استخراج شده پس از غنی‌سازی، در لب تزریق می‌شود.

هرچند متخصصین ما به طور کلی با روش تزریق چربی بسیار موافق  می باشند و آن را ترجیح می‌دهند، اما در مورد بزرگ کردن لب‌ها، معمولا اولین انتخاب تزریق چربی نمی باشد. چرا که چربی تزریق شده در لب در مقایسه با سایر نقاط بدن کمتر باقی می‌ماند و در واقع چربی تزریق شده در لب‌ها بیشتر جذب می‌شود و بنابراین ما اغلب تزریق ژل را برای حجیم کردن لب‌ها توصیه می‌کنیم.

آیا تزریق چربی نسبت به تزریق ژل بهتر است؟

تزریق چربی برای برای برجسته کردن لب‌ها تنها در صورتی انتخاب می‌شود که بیمار تمایل داشته باشد به جای استفاده از ژل‌های تزریقی، از بافت طبیعی چربی بدن خود استفاده بکند. . این کار باعث می‌شود که لب‌ها ظاهر بسیار شاداب و برجسته‌ای پیدا کنند.

با این حال، در اغلب موارد تمامی چربی تزریق شده در لب به راحتی ماندگار نمی شود و ممکن  می باشد بخش اعظم آن جذب شود. دلیل این موضوع این  می باشد که تقریبا غیرممکن  می باشد که شما تا دو هفته لب‌های خود را بی‌حرکت نگه دارید (تا چربی‌ها ماندگار شوند). بعد از تزریق چربی در لب شما قطعا می‌خواهید غذا بخورید و صحبت کنید و بنابراین لب‌های شما بعد از تزریق چربی، حرکات زیادی  دارد. به همین دلیل تمامی چربی تزریق شده در لب باقی نمی ماند و به خاطر حرکات طبیعی لب‌ها بعد از تزریق، چربی‌ها جذب می‌شوند.

البته قسمت زیادی از چربی نیز ممکن  می باشد به طور دائمی در لب باقی بماند (تا 50 درصد) و به همین خاطر ما از ابتدا مقادیر زیاد و در واقع بیش از حدی از چربی را ممکن  می باشد تزریق کنیم تا بعد از 3 یا چهار هفته که بخش اعظمی از این چربی‌ها جذب می‌شوند، نتایج نهایی عمل با خواسته‌ی بیمار مطابقت داشته باشد.

 

اقدامات قبل از درمان چه  می باشند؟

بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی در مطب یا کلینیک انجام می‌شود. در صورتی که شما تصمیم بگیرید که با تقبل قیمت تزریق ژل یا چربی این عمل را با بی‌حسی موضعی انجام دهید، هیچ نیازی به آمادگی برای این عمل و انجام اقدام خاصی نیست. این کار کاملا به سادگی زمانی است که برای انجام درمان دندانپزشکی به دندانپزشک مراجعه می‌کنید.

 

 

 

بهبودی بعد از بزرگ کردن لب‌ها چگونه است؟

بزرگ کردن لب‌ها با پروتزهای دائمی دارای دوره‌ی ریکاوری بسیار طولانی مدت‌تری نسبت به روش تزریق ژل یا چربی می باشد. در صورتی که شما تزریق ژل یا چربی در لب را انجام دهید، در همان روز می‌توانید به کار‌های خود ادامه دهید.

بعد از تزریق ژل یا چربی، شما می‌توانید برای کاهش تورم و کبودی بر روی لب‌های خود کمپرس سرد بگذارید. طی 24 تا 48 ساعت بعدی نیز در صورت نیاز می‌توانید برای برطرف کردن هر گونه درد یا ناراحتی، از مسکن‌های غیرتجویزی استفاده کنید. بسته به نوع تزریقی که داشته‌اید ممکن می باشد پزشک توصیه‌های خاصی برای شما داشته باشد مانند نخوابیدن بر روی شکم و یا محدود کردن حرف زدن/جویدن/خندیدن و یا خودداری از انجام فعالیت فیزیکی شدید تا یک هفته پس از جلسه درمانی.

 

خطرات و عوارض احتمالی این روش چه هستند؟

عوارض جانبی بعد از بزرگ کردن لب بدون جراحی و با تزریق ژل و چربی معمولا بسیار خفیف و موقتی هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

کبودی
تورم
قرمزی، حساسیت به لمس
عفونت
واکنش‌های آلرژیک
عدم تقارن

هزینه بزرگ کردن لب‌ها چه قدر  می باشد؟

هزینه‌ی بزرگ کردن لب‌ها با تزریق ژل و چربی بسیار کمتر از هزینه‌ی کاشت پروتز در لب‌ها  می باشد. اما در نظر داشته باشید که ژل‌های تزریقی در حدود 6 ماه ماندگاری دارند و شما باید در هنگام محاسبه‌ی هزینه‌ها این موضوع را هم مدنظر قرار دهید. هزینه تزریق ژل هیالورونیک اسید بسته به میزان ژل تزریقی، در افراد مختلف، متفاوت است. برآورد متوسط هزینه تزریق چربی به لب دشوار  می باشد، چرا که  هر بیمار با دیگری متفاوت  می باشد.

 

کلینیک دکتر حسین احمدی ارائه دهنده انواع خدمات :

پوست مو و زیبایی – تزریق ژل – تزریق چربیتزریق بوتاکسلیزر مو های زائد و … با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا و با ارائه متد های  جدید آماده، خدمت رسانی به شما همراهان همیشگی می باشد.

برای رزرو وقت ملاقات با ما در تماس باشید.

 

مقالات مرتبط با این موضوع :

تزریق چربی

تزریق چربی در صورت

تزریق ژل یا بوتاکس؟

مدت تاثیر ژل تزریقی

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “تزریق چربی به لب” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟