تزریق ژل لب عوارض دارد؟

سرتیتر ها

تزریق ژل لب عوارض دارد؟

بسیاری از خانم ها که به متخصصین پوست و زیبایی مراجعه میکنند، در کنار سوالات بسیار، این سوال را میپرسند که آیا تزریق ژل لب عوارض دارد؟ 

لب یکی از مهمترین قسمتهای زیبایی چهره است. داشتن لبهای زیبا و برجسته به لیست آرزوهای مردم اضافه شده و اینها باعث ساختن موادی شده که بطور طبیعی در بدن وجود دارند. فیلر های پوستی ، موقتی و ساده و مطمئن  می باشند که می توانند حجم لبها را زیاد کرده و لبهای نازک را بزرگ تر کنند و لبهای نامتقارن و خطوط عمودی لب را درمان بکنند.

در کدام قسمت لب  ژل تزریق می کنند؟

در خیلی از نواحی لب می توان ژل و فیلر تزریق کرد:

برجسته کردن مرز بین لب و بینی  و یا خط دور لب  برای نمایان کردن خط لب ، وسیع و بزرگ کردن ناحیه رنگی لب

حجیم کردن و پر کردن لب بطور کامل در لب فوقانی و تحتانی

خطوط Marionette (افتادگی گوشه های لب که باعث ظاهر غمگین شما می شود) که همچنین خط …… نامیده می شود و و خط هایی که از گوشه های لب بالایی به سمت بینی امتداد یافته را نمایان تر می کند.

خطوط اطراف لب و و خطوط عمودی روی لب که در اثر سیگار کشیدن نمایان  می گردد، کاهش می یابند.

 

فرایند تزریق ژل شامل کدام مراحل می باشد؟

 

قبل از تزریق: پزشک متخصص شمارا بدقت معاینه کرده و خواسته های شما را شرح داده و راه حل مناسب برای شما توصیه می کند.

فرایند تزریق : درمان شامل تزریق در نواحی ازقبل طراحی شده لب می باشد و پس از آن پزشک ناحیه را ماساژ می دهد تا نرم و ظاهر آن طبیعی تر شود.

پس از درمان تزریق ژل:

توصیه می شود بعد از تزریق ژل بمدت 6 ساعت از آرایش کردن لب اجتناب بکنید تا از عفونت پیشگیری شود.

 

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

همه ما می دانیم که لب یک ناحیه حساس می باشد. بسته به ترجیح شما از میزانی از بی حسی مثل استفاده از کیسه یخ ، کرمهای بی حس کننده و بلوک اعصاب دندان می توان استفاده کرد . بطور کلی ما از فراورده هایی استفاده می کنیم که خود محتوا  مقداری مواد بی حسی را داشته باشند.

آیا پس از تزریق ژل فوراً نتیجه را می بینیم؟

پس از تزریق ژل، لب ها اغلب کمی تورم پیدا می کنند و این بدین معنا می باشد که آنچه پس از تزریق اتفاق می افتد ممکن  می باشد نتیجه نهایی نباشد. تورم پس از چند روز خودبخود برطرف می شود و برای رسیدن به نتیجه نهایی باید 2 هفته صبر کنیم.

ماندگاری تزریق ژل و فیلر ، تزریق ژل لب عوارض دارد؟

طول مدت ماندگاری بسته به نوع ژل متفاوت می باشد و معمولا بین 6 تا 12 ماه اثر دارند.رعایت کردن دستورات پزشک پس از درمان باعث تداوم اثر آن می شود. بطور کلی ژل و فیلر اثرات طولانی  مدت دارند اما دائمی  نمی باشند.

فیلرهای پوستی و ژل چه  می باشند؟ 

فیلرهاب پوستی موادی  می باشند که به کرّات برای تصحیح جای زخم، رفع چین و چروک و دیگر ضایعات پوستی استفاده می شوند.آنها اغلب از یک نوع از مواد بافت نرم تشکیل شده اند و برای اهداف مختلفی  در پوست تزریق می شوند.بطور عمومی آنها از چندنوع ماده سنتتیک و صناعی تشکیل شده و بسته به نوع استفاده از آنها ، در چندین نوع مختلف وجود دارند.

نوع فیلر های مورد استفاده 

نوع متداول فیلرهای پوستی که برای نواحی لبها استفاده می شود، از اسیدهیالورونیک ساخته شده اند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی و قابل جذب می باشد که در بدن انسان و دیگر موجودات زنده  وجود دارد . اسیدهیالورونیک کارهای مختلفی انجام می دهد ازجمله اینکه به پوست قوام بخشیده و به آن خاصیت ارتجاعی بخشیده و ظاهر پوست را جوان می سازد. ژل و فیلرهای حاوی اسیدهیالورونیک در آزمایشگاه  از منابع غیرحیوانی ساخته می شوند. این فراورده ها توسطFDA  تایید شده اند.

چه کسانی نباید از  تزریق ژل استفاده کنند؟

فقط در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می باشد.

عوارض جانبی احتمالی کدام  می باشند؟

اگر سابقه تبخال  اطراف دهان را دارید ، تزریق ژل ممکن می باشد باعث بروز این بیماری شود ، در این صورت پزشک چند روز قبل از تزریق به شما داروهای ضدویروس تجویز می کند.اگر باردار و یا شیر ده  می باشید از این داروها بدون اجازه پزشک استفاده نکنید زیرا سلامت آنها در این دوره ها تایید نشده است.

عوارض احتمالی زیبایی تزریق ژل لب 

ممکن است تا 24 الی 72 ساعت تورم در ناحیه تزریق ژل ایجاد شود . پیشنهاد می شود تا 24 ساعت از تعاملات اجتماعی بپرهیزید.

پس از تزریق ممکن می باشد همانند دیگر تزریق ها واکنشهایی نظیر تورم و قرمزی، درد و خارش و حساسیت در ناحیه تزریق  ایجاد بشود.این علائم بصورت خودبخود بین 2 تا 10 روز برطرف می شوند. پف کردن و برآمدگی در ناحیه تزریق  ممکن  می باشد بلافاصله بوجود بیاید که در عرض 2 تا 10 روز بهبودی می یابد.

 

برای پیشگیری از تورم و برآمدگی شما باید :

 

2 روز تا 1 هفته قبل از تزریق باید از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ادویل ،اجتناب کنید.

2 تا 3 روز قبل و بعد از تزریق از ویتامین E اجتناب کنید.

تا 24 ساعت پس از تزریق از ورزش بپرهیزید(بجز پیاده روی سبک) .

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “تزریق ژل لب عوارض دارد؟” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟