نکات مهم قبل از اولین تزریق بوتاکس

سرتیتر ها

نکات مهم قبل از اولین تزریق بوتاکس

شاید شما هم جز کسانی باشید که این روزها بشدت با آینه درگیر هستید و خطوط صورت‌تان را بیشتر از قبل مشاهده میکنید، خواه پای سن و سال باشد و خواه دست ژنتیک؛ بدون شک باید به فکر رفع این مشکل ظاهری خود باشید. در این بخش همراه ما باشید تا کمی بیشتر در خصوص بوتاکس و نکات مهم قبل از اولین تزریق بوتاکس کمی اطلاعات کسب کنید.

 قبل از تزریق بوتاکس

با بالارفتن سن و یا ایجاد چین و چروک در صورت، بسیاری از خانم ها بفکر یک راه حل جدی می افتند. همانطور که میدانید تزریق بوتاکس مانع از ایجاد چین و چروک ، چین های سطحی و خطوط اخم و خنده میشود.

شرایط قبل بوتاکس | تزریق بوتاکس | بوتاکس

اولین گام انتخاب یک پزشک متخصص و متبحر میباشد، تا شما را از عوارض احتمالی دور سازد. یک پزشک متبحر خوب میداند که سوزن را در چه فاصله ای از صورت تزریق کند، همچنین فاصله تزریقات انجام شده در کیفیت کار بسیار مهم می باشد، فاصله محل‌های تزریق بوتاکس باید دقیق و اصولی انجام بشود تا بتواند تاثیر بیشتر و بهتری بر روی پوست شما داشته باشد.

اگر این فاصله‌ها در پیشانی بیش از حد کم باشد و در نزریکی چشم تزریق شود ممکن است باعث مشکل دوبینی در فرد شود و یا بر بینایی وی تاثیر منفی بگذارد، تزریق بوتاکس نیازمند تجربه و مهارت از جانب پزشک متخصص زیبایی می باشد تا بتواند با شناخت دقیق عضلات میزان مورد نیاز بوتاکس را در ناحیه موردنظر تزریق نماید.

شرایط قبل بوتاکس | تزریق بوتاکس | بوتاکس

اگر باردار هستید، اصلا بوتاکس نکنید. در خصوص اطلاع از مشکلات بوتاکس در زمان بارداری روی لینک آبی کلیک کنید.

همچنین اگر داروهای حساسیت زا یا التهاب آور مصرف میکنید، حتما پزشک خود را مطلع کنید تا از ایجاد التهاب و کبودی بیشتر بعد از تزریق جلوگیری کنید.

شرایط قبل بوتاکس | تزریق بوتاکس | بوتاکس

نکات مهم قبل از اولین تزریق بوتاکس

  • یک هفته پیش از تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس مانند بسیاری دیگر از عمل‌های جراحی باید درباره نوع دارو با پزشک خود مشورت کنید. استفاده همزمان برخی داروها و بوتاکس سبب کبودی آن ناحیه‌ میگردد.

در چنین مواقعی فهرستی از داروها که باید از مصرف آنها خودداری کنید را از پزشک خود بخواهید، اگر از بیماری‌های عضلانی رنج می‌برید به‌خصوص بیماری‌های اعصاب عضلانی اصلا سراغ چنین تزریقی نروید.

  • یک ساعت قبل از تزریق 

از بی‌حس کننده های معتبر با مشورت پزشک خود استفاده کنید، لایه ضخیمی از کرم را روی پوست خود بمالید. اجازه ندهید کرم روی صورت شما خشک گردد، از کیسه‌های پلاستیکی استفاده کنید و کیسه را روی سطح پوست بچسبانید تا پوست شما برای تزریق در بهترین حالت باقی بماند.

  • درد کمتر با استفاده از یخ 

پس از پاک کردن صورت از کرم بی حسی، برای به حداقل رساندن درد مقداری کیسه یخ روی سطح پوست قرار دهید تا با انقباض رگ‌های خونی مانع از کوفتگی و کبودی بعد از تزریق شود.

  • اطلاعات کافی از پزشک خود کسب کنید. 

به راحتی درباره عمل تزریق و مقدار دوز  مصرفی با پزشک خود صحبت کنید تا از ماجرا آگاه شوید، این اطلاعات به شما آرامش میبخشد.

پس از تزریق بوتاکس کمی صبر کنید، حدودا ده دقیقه زمان لازم است تا بوتاکس جذب عضلات شود. اگر نیاز به آرایش دارید حتما حدود دو ساعت صبر کنید تا عضله ها و ماهیچه های عصبی با بوتاکس ادغام شوند. یادتان باشد که در روز تزریق بوتاکس اصلا نمیتوانید ورزش کنید.

بوتاکس تزریق شده معمولا بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارد و تا این مدت از بروز خطوط عمیق و سطحی بر روی پوست جلوگیری می کند.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “نکات مهم قبل از اولین تزریق بوتاکس” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟