بوتاکس

تزریق بوتاکس | تزریق ژل | تزریق چربی

بوتاکس زیربغل و کف دست :

بیشترمردم،تعریق زیاد را،نشانه ضعف بهداشت فردى تلقى مى کنند،بنابراین فردمبتلا به تعریق بیش ازحد،اعتمادبه نفسش را ازدست مى دهد، و حتى درمواردى باعث اضطراب،افسردگى ، وسواس و نهایتاً اختلال درعملکرد وى مى شود.
تعریق بیش ازحد، دردسرساز است به عنوان مثال دانش آموزى که مبتلا به تعریق بیش ازحد کف دست است وهنگام نوشتن ، قلم و دفترش،کاملاً خیس مى شودو شخصی که دچار تعریق بیش از حد زیربغل است ولباسش از زیربغل تا کمر خیس می شود و علاوه بر این از بوی بد بدن هم رنج می برد .
درحال حاضر،خط اول درمان تعریق بیش ازحدزیربغل،کف دست ؛تزریق بوتاکس درپوست ناحیه مبتلاست.این روش بسیارمؤثر بوده،عوارض و مشکلات درمانهای دارویى وجراحى راندارد، غیرتهاجمى است ودوره نقاهت ندارد ، درمطب انجام مى شود وساده وارزان است
بوتاکس از طریق قطع ارتباط اعصاب محرک سمپاتیک با غدد عرق ،مانع ترشح عرق می شود و آنقدر مؤثر است که باعث خشک شدن کامل موضع مى شود؛به همین علت نتیجه درمان براى مبتلایان به تعریق بیش ازحد که مدتها،ازاحساس خیسى ناشى ازعرق ،رنج می بردند،بسیاررضایتبخش است.

بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

این روش معمولا در مطب پزشک انجام می شود. به هیچ نوع بیهوشی نیازی ندارد. بعد از پاک کردن پوست، پزشک به هر کدام از عضلات مورد نظر ماده‌ی بوتاکس را تزریق می‌کند. جلسه بوتاکس درمانی کمتر از یک ساعت طول می کشد.
پس از تزریق، توکسین موجود در محلول، سیگنال‌هایی را که از عصب به عضله فرستاده می شود، مسدود می‌کند . در نتیجه، عضلات دیگر نمی‌تواننند منقبض شوند. همین انقباض عضلات است که روی پوست روی عضله چروک ایجاد می‌کند. با شل شدن عضلات، چروک‌ها صاف می‌شوند.

 

دوران نقاهت چقدر طول می‌کشد؟

بوتاکس را روش «ساعت ناهار» می‌نامند، چرا که بیماران می‌توانند بعد از انجام تزریق بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. به هیچ برش، بخیه یا باندپیچی نیاز ندارد. عوارض جانبی آن بسیار خفیق هستند: کبودی، تورم یا قرمزی اطراف محل تزریق و همینطور سردردهای جزئی. بیمار نباید بعد از انجام طزریق تا چهار ساعت دراز بکشد و به مدت دوازده ساعت از مالش دادن موضع اجتناب کنند، چرا که ممکن است محلول تزریق شده به سمت سایر نقاط بدن حرکت کند.
اکثر بیماران می‌گویند که نتایج درمان حدود ۴ تا ۶ ماه محسوس است. به تدریج، عضلات توانایی خود را برای انقباض به دست می‌آورند و چین و چروک‌ها دوباره ظاهر می‌شوند. بسیاری از بیماران برای جلوگیری از این اتفاق تزریق بوتاکس را تکرار می‌کنند.

 

تزریق بوتاکس روش سریع و مؤثری برای رفع چروک های بین ابروها ،پیشانی و کنار چشم هاست.

خطوط اخم در بوتاکس دو نوع هستند :
بوتاکس :  نوع ثابت که در حالت آرامش هم وجود دارند که این خط با زدن بوتاکس به تنهایی از بین نمی رود و احتیاج به تزریق فیلر دارد .
نوع دوم خطوط اخم نوع حرکتی هستند .یعنی در آرامش وجود ندارند که این نوع خط اخم با زدن بوتاکس و ممانعت از انجام اخم به طور کامل از بین می رود .
درحال حاضر،خط اول درمان تعریق بیش ازحدزیربغل وکف دست ؛تزریق  درپوست ناحیه مبتلاست.این روش بسیارمؤثر بوده،عوارض و مشکلات درمانهای دارویى وجراحى راندارد، غیرتهاجمى است ودوره نقاهت ندارد ، درمطب انجام مى شود وساده وارزان است
زمان شروع اثر بوتاکس بین ٢تا ٧ روز است.
مدت تزریق آن کوتاه است و می توانید بعد از تزریق سریع به سرکار خود برگردید ،حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق ها خواهد شد .
اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴تا ۶ ماه طول می کشد .
اگر هر ۴ ماه یکبار تزریق  انجام شود ،به تدریج فواصل تزریق بعدی بیشتر می شود .

خطرات احتمالی تزریق بوتاکس

این روش نسبتا بی‌خطر است، البته اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود. با این حال، مثل تمامی روش های درمانیعوارض احتمالی هم وجود دارد. با اینکه این عوارض بسیار نادر هستند، باز هم باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید. اگر این موارد برای شما پیش آمد، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس بهترین انتخاب برای حذف چین و چروک های ماندگار پوست است که به دلیل انقباض های عضلانی پوست به وجود آمده است. تزریق بوتاکس در شرایطی که توسط متخصص این کار انجام شود و از مواد استاندارد و مناسب برای بیمار استفاده شود، از جمله روش های زیبایی است که عوارض بسیار اندک و ناچیز مثل کبودی مختصر بعد از تزریق خواهد داشت. تزریق بوتاکس در مقایسه با دیگر روش های زیبایی محدودیت سنی ندارد و متناسب با تشخیص پزشک و نیازی که صورت فرد دارد توسط پزشک برای او تجویز و تزریق می شود .
در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید، حتما پیش از تزریق پزشک خود را در جریان قرار دهید .