تیرگی دور چشم

سرتیتر ها

تیرگی دور چشم

به طور کلی گودی و تیرگی دور چشم جنبه ژنتیکی دارد اما عواملی مانند کم خونی، خستگی و کم خوابی آن را تشدید می کند.
تیرگی دور چشم یکی از مشکلات شایع بین مراجعین پوست است که می تواند علت های متفاوتی داشته باشد. یکی از علت های شایع تیرگی دور چشم می تواند کم خونی، آلرژی، آسم و نیز رژیم های غیر اصولی، مشکلات تیروئید، خستگی و کم آبی باشد.


کنترل کردن تیرگی دور چشم :


مصرف کرم های دور چشم را از همان دوران جوانی آغاز کنید، چون رطوبت رسانی و تغذیه پوست نازک دور چشم عمر سلامت آن را طولانی تر خواهد کرد .
مالیدن چشم های خود را به هر دلیلی متوقف کنید چون پوست نازک اطراف چشم ها با این کار کلاژن سازی و خاصیت ارتجاعی خود را به مرور از دست خواهد داد .
مصرف دخانیات دیر یا زود شما را با این حلقه های تیره و گرگرفتگی های ناخوشایند زیر چشم مواجه می کند .
آلرژی های خود را کنترل کنید، چون در غیر این صورت با ترشح اشک و مالیدن چشم ها ضخیم شدن پوست اطراف چشم هایتان تسریع می شود که این اتفاق نتیجه ای جز پف و گودی زیرچشم ندارد .
اگر به خوابیدن روی شکم عادت دارید باید به شما بگوییم که این کار به دلیل جاذبه باعث وارد شدن فشار زیاد به چشم ، گردن و پوست صورتتان می شود .
خوابیدن با آرایش راه تنفس پوست نازک چشم های شما را خواهد بست. پس برای عملکرد بهتر رگ ها در اطراف چشم ها پیش از خوابیدن حتما چشم های خود را با شوینده های مخصوص پاک کننده آرایش بشویید.

حتما از عینک های آفتابی با کیفیت و مناسب برای خارج شدن از منزل استفاده کنید .
امروزه تکنیک مزوتراپی و فرکشنال ار اف هم به درمان این مشکل کمک می کند به این شیوه که با تحریک کلاژن سازی پوست و با تکنیک های جوانسازی این تیرگی ها به طور موثری برطرف می شود

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “تیرگی دور چشم” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟