پروتز چانه

سرتیتر ها

پروتز چانه

پروتز چانه یک روش درمانی زیبایی چانه است که به تقویت و بهبود ویژگی های ظاهری صورت کمک می کند. افرادی که تصمیم دارند از این روش درمانی استفاده کنند، معمولاً احساس می کنند چانه آنها بسیار کوچک است یا با زوایای طبیعی صورت و گردن آنها همخوانی ندارد. در این کلینیک دو روش برای پروتز چانه به افراد متقاضی پیشنهاد می شود که عبارت از عمل جراحی و تزریق چربی و تزریق ژل در چانه است.

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی یک روش ایده آل برای افرادی است که به دنبال بزرگ کردن چانه خود هستند یا تمایل دارند توازن چانه خود را با سایر اجزای صورت بدون نیاز به دوره ریکاوری مربوط به انجام عمل جراحی چانه، افزایش دهند.

روش درمان

روش تزریق ژل و چربی به حدود ۱۵ دقیقه زمان برای کامل شدن نیاز دارد و این درمان در این کلینیک به راحتی و سادگی بر روی افراد متقاضی انجام می شود. برای انجام این تزریق ها معمولاً از کرم بی حسی بر روی صورت برای حدود ۳۰ دقیقه قبل از درمان استفاده می شود تا به این ترتیب ناراحتی احتمالی در طول درمان حداقل شود. متخصصان ما می توانند مقدار کمی از این کرم ها را قبل از شروع جلسه درمانی در اختیار شما قرار دهند و به این ترتیب شما می توانید این کرم را هنگام حرکت به سمت کلینیک بر روی پوست خود قرار دهید. در ادامه صورت بیمار بطور کامل با استفاده از تکنیک های ضد عفونی تمیز می شود و یک مجموعه از ۳ تا ۶ تزریق در بافت عمیق اطراف چانه انجام می شود. در نهایت مواد تزریق شده در چانه به آرامی ماساژ داده می شود تا به این ترتیب ظاهر مورد نظر در چانه بیمار ایجاد گردد.

نتایج درمان

ژل ها و پر کننده های پوستی می توانند برای حجیم سازی چانه به صورت غیر جراحی با مقادیر به نسبت کم در چانه تزریق شوند و با تزریق دقیق آنها در محل های مناسب می توان ظاهر و زیبایی مورد نظر را برای چانه بیمار با توجه به اهداف درمانی ایجاد کرد. به خاطر اینکه این مواد در ادامه به بخشی از بافت بدن بیمار تبدیل خواهند شد، تزریق این مواد می تواند تغییرات ظاهری در پوست صورت بیمار ایجاد کرده و همواره ظاهر طبیعی صورت را حفظ نماید.

ماندگاری نتایج

تزریق ژل و چربی در چانه تا دو سال ماندگاری و دوام دارد و پس از آن به تدریج توسط سیستم ایمنی بدن تجزیه می شود. این فرآیند در طول چند ماه (و نه چند روز) اتفاق می افتد. به این ترتیب بیمار با کاهش تدریجی تغییرات ایجاد شده در اندازه چانه و ظاهر آن مواجه خواهد شد.

آیا این روش دردناک است؟

در این کلینیک همه فعالیت های لازم برای راحتی و آرامش بیمار و عدم احساس درد در زمان درمان انجام می شود. به این ترتیب از کرم های بی حسی قوی و روش جدید لوله بلونت (Blunt Canulas) استفاده می شود. در این روش لوله بلونت جایگزین سر سوزن های متعدد استفاده شده برای تزریق می شود و به این ترتیب ریسک ایجاد کبودی و سایر عوارض احتمالی مربوط به تزریق کاهش می یابد.

عوارض  و خطرات جانبی

مشاهده مقداری ورم، قرمزی، و ناراحتی پس از تزریق ژل و چربی در چانه مسئله ای عادی محسوب می شود. علاوه بر این ممکن است در این حالت کبودی نیز در ناحیه تحت درمان مشاهده شود. این تاثیرات جانبی معمولاً برای حداکثر دو روز دوام و ماندگاری دارند و سپس به خودی خود بر طرف خواهند شد. به این ترتیب برآمدگی یا حجم لازم در زیر پوست ایجاد می شود. در این حالت معمولاً نیازی به استراحت پس از تزریق ژل و چربی نیست. با وجودی که هر بیمار دارای شرایط خاص خود می باشد، اکثر بیماران می توانند بلافاصله فعالیت های عادی خود را پس از تکمیل درمان شروع نمایند. هنگامی که برای بیمار از تزریق چربی استفاده می شود، معمولاً دوره استراحت کمی بیشتر از تزریق ژل است، اما به خاطر سطح تهاجم حداقل این روش درمانی، دوره استراحت آن بسیار ناچیز و کوتاه می باشد.

پروتز چانه با جراحی

بیمارانی که چانه آنها از نظر ظاهر ضعیف است، اما عملکرد فک آنها در حالت عادی قرار دارد، افراد مناسب برای پروتز چانه با جراحی هستند. بسیاری از این افراد ممکن است از پر کننده های قابل تزریق در گذشته برای تقویت ظاهر چانه خود استفاده کرده باشند، اما با این وجود به دنبال یک راهکار دائمی برای اصلاح ظاهر خود باشند. در صورتی که شما از این شرایط برخوردار هستید، احتمالاً یک فرد مناسب برای پروتز چانه با عمل جراحی می باشید.

روش درمان

پروتز چانه یک روش درمان سر پایی است که معمولاً در مطب یک جراح پلاستیک یا در یک مرکز جراحی انجام می شود. این روش درمانی معمولاً تحت بی حسی موضعی و با استفاده از داروهای آرام بخشی خوراکی یا تزریقی انجام می شود، اما در صورت نیاز می توان این درمان را تحت بی هوشی عمومی نیز انجام داد.

ایمپلنت های چانه در این حالت به صورت ایمن و بی خطر در داخل یک پوشش محافظ قرار گرفته و سپس به بافت اطراف آن به منظور بی حرکت شدن متصل می شود. در ادامه شکاف ایجاد شده برای وارد کردن ایمپلنت بسته می شود. این روش درمانی به ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد، مگر اینکه در کنار این درمان لازم باشد درمان های دیگری نیز بر روی بیمار انجام شود. پروتز چانه معمولاً در یک جلسه درمانی به همراه سایر روش های درمانی زیبایی صورت همچون لیفت صورت، لیفت گردن، و عمل جراحی رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

برای این درمان لازم است یک جراح پلاستیک با تجربه و دارای بورد تخصصی انتخاب شود تا به این ترتیب انتخاب ایملپنت مناسب و روش کار گذاشتن آن در چانه به بهترین نحو و با توجه به شرایط بیمار و اهداف درمانی وی انتخاب گردد. پس از پروتز چانه آثار زخم بسیار ناچیز بر روی چانه باقی می ماند. در صورتی که شکاف مورد نیاز برای این درمان در زیر چانه ایجاد شود، امکان پوشاندن آن در شیارهای عادی پوست و نیز پنهان کردن آن از دید سایرین وجود دارد. در صورتی که این شکاف در داخل دهان بیمار ایجاد شود، دیگر هیچ جای زخمی از این شکاف در خارج از دهان باقی وجود نخواهد داشت. به هر حال، صرف نظر از روش انتخاب شده، در صورت ایجاد شکاف به نحو مناسب، هیچ جای زخم مشخصی از آن روی صورت بیمار که برای دیگران قابل مشاهده باشد، باقی نخواهد ماند.

نتایج

پروتز چانه معمولاً برای بازیابی توازن اجزای صورت به خاطر ضعف ظاهری چانه انجام می شود. در حقیقت عدم توازن اجزای صورت به خاطر کوچک بودن چانه باعث می شود بینی فرد بزرگتر از حالت عادی به نظر برسد و خط گردن یا فک ظاهر مناسب خود را نداشته باشند. با توجه به اینکه در این شرایط چانه نمی تواند به مقدار کافی پوست گردان را بپوشاند، این شرایط اغلب باعث می شود پوست بالای گردن آویزان به نظر رسیده و مشکلات ظاهری در این ناحیه از بدن ایجاد می شود. علاوه بر این، پروتز چانه می تواند یک ظاهر پهن تر و قوی تر برای چانه ایجاد کرده و نیز طول صورت را کمی افزایش دهد.

پروتز چانه با استفاده از ایمپلنت های استریل ساخته شده از مواد مخصوص (همچون سیلیکون یا مدپور) انجام می شود و برای این کار، ایمپلنت بر روی استخوان فک پایین قرار می گیرد. به این ترتیب یک ظاهر واقعی برای چانه ایجاد شده و اشکالات ظاهری آن اصلاح می شود.

فرآیند بهبود

ریکاوری پس از عمل جراحی پروتز چانه با توجه به نوع ایمپلنت و شکاف ایجاد شده و نیز انجام سایر روش های درمانی بطور همزمان بر روی بیمار متفاوت خواهد بود. فرآیند ریکاوری پس از پروتز چانه در مقایسه با سایر روش های جراحی دردناک نیست و داروهای مسکن خوراکی می توانند درد احتمالی بیمار را در طول چند روز اول پس از درمان کنترل نمایند. به هر حال، با گذشت چند روز از درمان، معمولاً دیگر نیازی به استفاده از داروهای مسکن وجود نخواهد داشت.

بعد از ظهر روز جراحی، لب پایین و دهان شما ممکن است احساس بی حسی داشته باشد. با بازگشت احساس به این ناحیه از بدن، فک پایین شما با احساس سفتی و درد ناشی از واکنش عادی بدن به ورم مواجه خواهد شد. در این زمان شما می توانید از داروهای مسکن درد در صورت نیاز استفاده نمایید. همچنین شما می توانید فعالیت های مورد نظر خود را در این زمان به آرامی انجام دهید.

در صورتی که ایمپلنت از طریق شکاف ایجاد شده در زیر چانه در محل قرار داده شده باشد، بخیه های زده شده در زیر چانه (در صورتی که این بخیه ها قابل جذب نباشند) پس از ۵ تا ۱۰ روز کشیده خواهند شد. در صورتی که عمل جراحی پروتز چانه از طریق دهان انجام شده باشد، لازم است برای چند روز از مایعات و غذاهای نرم تا زمان بهبود بافت داخلی دهان استفاده شود. همچنین لازم است در این دوره بطور منظم از دهان شویه به منظور تمیز نگه داشتن شکاف های ایجاد شده استفاده شود. معمولاً در این حالت بخیه های زده شده قابل جذب هستند و به خودی خود با گذشت چند هفته جذب می شوند.

علاوه بر این در طول این دوره ممکن است شما احساس عجیب در ارتباط با وضعیت چانه خود داشته باشید و این احساس تا زمانی که اعصاب به حالت عادی باز گشته و فعالیت معمول خود را آغاز نمایند، برای شما ادامه خواهد داشت.

هزینه و قیمت

هزینه و قیمت پروتز چانه با تزریق ژل و چربی بستگی به مقدار و نوع پر کننده استفاده شده برای درمان بیمار دارد. علاوه بر این، در صورت استفاده از عمل جراحی پروتز چانه، هزینه درمان بستگی به شرایط هر فرد و نوع ایمپلنت استفاده شده برای درمان خواهد داشت.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “پروتز چانه” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟