بوتاکس، درمانی موثر برای رفع چین و چروک چشم

سرتیتر ها

بوتاکس، درمانی موثر برای رفع چین و چروک چشم

افرادی که برای استفاده از خدمات زیبایی مراجعه میکنند، سوالات بسیاری در ذهن دارند، یکی از این سوالها این است که آیا بوتاکس درمانی موثر برای چین و چروک چشم است؟

بوتاکس (سم بوتولینوم نوع A) یک نوع دارو است که به طور مستقیم به پوست تزریق می شود. اثر اصلی آن ضعف عضلانی است که می تواند اطراف پوست را شانه کند.

استفاده اولیه برای بوتاکس شامل موارد زیر است:

  • بلوفاسپاسم (پلک زدن) چین و چروکهای عمیق (چین و چروک هایی که وقتی حالت چهره شما عوض میشود، ظاهر میشوند، مانند خطوط لبخند در اطراف چشم، که معمولا به عنوان پای کلاغ شناخته میشوند.)
  • کشیدگی عضلانی گردن (اختلال عصبی که باعث پیچش گردن می شود)
  • هایپرهیدروسیس مرکزی اولیه (عرق کردن بیش از حد) لوچی  (چپ چشم بودن)

 

بطور گسترده بوتاکس به طور مستقیم برای ناحیه زیر چشم مورد مطالعه قرار نگرفته است. با این حال، اهداف کلی آن: آرام کردن ماهیچه ها در منطقه خنثی شده چین و چروک.

 

آیا بوتاکس یک درمان موثر برای چین و چروک زیر چشم است؟ | تزریق ژل لب | تزریق ژل | تزریق چربی | تزریق بوتاکس

چگونه بوتاکس کار می کند؟

تزریق بوتاکس به طور مستقیم در زیر پوست شما اعمال می شود. بوتاکس به عنوان یک روش ضد پیری، با ایجاد آرامش در عضلات صورت شما عمل می کند. این ماهیچه ها هنگام لبخند زدن، صحبت کردن و یا خندیدن شما منقبض میشوند، که در طول زمان می تواند به چین و چروک و دیگر تغییرات پوستی منجر شود. بوتاکس این اثرات را کاهش داده و پوست شما را صاف می کند.

 

چه انتظاری دارید؟

تمام تزریقات بوتاکس باید در مطب یک پزشک انجام شود. ممکن است تزریق توسط متخصص پوست، جراح پلاستیک یا یک پزشک یا پزشک مخصوص تزریق بوتاکس آموزش دیده انجام شود.

پزشک شما ممکن است ابتدا به بی حسی  محل تزریق بپردازد. این به کاهش درد و ناراحتی کمک می کند. سپس مقدار کمی از بوتاکس را تزریق میکند.

شاید یکی از بزرگترین مزایای بوتاکس عدم وجود زمان لازم برای تزریق بوتاکس باشد. از آنجا که این یک عمل جراحی نیست، می توانید بلافاصله به فعالیت های طبیعی خود بازگردید.

 

آیا بوتاکس یک درمان موثر برای چین و چروک زیر چشم است؟ | تزریق ژل لب | تزریق ژل | تزریق چربی | تزریق بوتاکس

 

 

آیا بوتاکس درمانی موثر برای چین و چروک چشم است؟  طبق آکادمی چشم پزشکی آمریکا (AAO)، شما در عرض یک هفته متوجه اثرات تزریق بوتاکس خواهید شد. عضلات صورت شما ممکن است بعد از سه روز آرام شوند.

با این حال، این اثرات دائمی نیستند. طبق گفته دانشکده پوست و استخوان آمریکا ، می توانید انتظار داشته باشید که درمان بوتاکس بین 4 تا 6 ماه طول بکشد. پس از این زمان، اگر میخواهید نتایج تزریق قبلی را حفظ کنید، باید برای نتایج بیشتر نزد پزشک خود بازگردید.  چقدر هزینه می کنید؟ بر خلاف جراحی و یا درمان های پوستی مانند dermabrasion، هزینه های مربوط به بوتاکس می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. این به این دلیل است که شما معمولا برای هر واحد تزریق هزینه می دهید، نه فقط برای این روش. بعضی از پزشکان ممکن است شما را بر اساس منطقه تحت درمان قرار دهند.

 

آیا بوتاکس درمانی موثر برای چین و چروک چشم است؟

به طور کلی، بوتاکس یک درمان مؤثر برای انواع مختلف چین و چروک است. برخی از مردم به دنبال درمان موقت هستند

پاهای کلاغ

خطوط پیشانی

خطوط خشم ( بین ابرو )

 

آیا بوتاکس یک درمان موثر برای چین و چروک زیر چشم است؟ | تزریق ژل لب | تزریق ژل | تزریق چربی | تزریق بوتاکس

 

بوتاکس زیبایی  برای این نوع چین و چروک ها از اواخر دهه 1980 استفاده شده است. با این حال، هنوز تحقیقات کافی برای کنترل موثر بوتاکس برای چین و چروک و کیسه های مستقیم زیر چشم انجام نشده است

پزشک شما در ابتدا می تواند تعیین کند که چروک های زیر چشم چروک های عمیق هستند یا خطوط سطحی. با توجه به AAO، بوتاکس برای خطوط خفیف بی اثر است. این عمل ها در چشمان عمیق تر و فرورفته تر بهتر عمل می کنند

 

 

 

تاری دید / دید دوگانه مشکلات تنفسی تغییر در صدای شما مانند خفگی عدم تقارن صورت بی اختیاری (مسائل مربوط به کنترل مثانه)از دست دادن عضلات در صورت بلع مشکل اگر بعد از تزریق بوتاکس هر یک از این علائم را تجربه کردید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید. واکنش شدید به تزریق می تواند علائم آلرژی زا مانند آسم، کندی تنفس و و خس خس سینه را ایجاد کند. همچنین بوتاکس برای زنان باردار یا پرستار توصیه نمی شود. معلوم نیست چگونه تزریق ممکن است روی نوزاد شما تاثیر بگذارد.

 

جایگزین برای بوتاکس اگر در مورد ایمنی یا کارآیی بوتاکس برای چین و چروک های زیر چشم چهره تون نگرانی دارید، ممکن است در مورد گزینه های دیگر با پزشک خود صحبت کنید. راه های زیادی برای کاهش کیفی چشم ها وجود دارد. جایگزینی برای

 

بوتاکس شامل:

داروهای آلرژیک (برای کیسه ها)پوست های شیمیایی درمان های سرد فشرده جراحی بینی (blepharoplasty) برای کیسه درمان لیزرمصرف بیش از حد کرم ضد چین و چروک جمع شدگی پوست پرکننده های چین و چروک، مانند Juvedermخط پایین به طور کلی، لوازم آرایشی و بهداشتی بوتاکس برای برخی از چین و چروک های صورت موثر است.

با این حال، هیئت منصفه هنگام تعیین مزایای ناحیه زیر چشم، خارج می شود. با پزشک خود در مورد نگرانیهایی که در مورد چین و چروک و کیسه در این منطقه دارید صحبت کنید تا بتوانید تمام گزینه هایتان را ارزیابی کنید. آنها ممکن است بوتاکس یا حتی درمان ضد پیری دیگری را توصیه کنند.

 

برگرفته از مقالات معتبر و بین المللی :

https://www.healthline.com/health/botox-under-eyes#bottom-line

 

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “بوتاکس، درمانی موثر برای رفع چین و چروک چشم” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟