راهکار ساده و موثر برای مقابله با جوش ها

سرتیتر ها

راهکار ساده و موثر برای مقابله با جوش ها

راهکار ساده و موثر برای مقابله با جوش ها :

آکنه (به انگلیسیAcne vulgaris) یا رُخ‌جوش*[۱] یا جوش غرور جوانی، [۱] که مردم آن را با عنوان جوش‌های ناشی از غرور جوانی می‌شناسند یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی و شایع‌ترین علت مراجعه بیماران به پزشکان متخصص پوست است.

آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که قرار است فردا به یک مهمانی، عروسی و یا یک جای مهم دعوت باشید یک جوش وقت نشناس توی این موقعیت روی صورت شما در بیاد؟ حس بدی به آدم دست می دهد.

جوش ها (آکنه ها) ناخوشایند هستند و بعضی اوقات بی موقع پیدا می شوند. حالا می خواهیم روش هایی به شما معرفی کنیم که بتوانید با این جوش ها مقابله کنید. راهکار ها ساده و در حین حال موثر هستند.

راهکار ساده و موثر برای مقابله با جوش ها :

برای شماییکه می خواهید از شر این جوش ها خلاص شوید خبری خوب داریم. متخصصان بهداشت عمومی پوست در کانادا در مقاله‌ای به چند راهکار خانگی ساده و درعین حال موثر برای مقابله با این آکنه‌های بی‌موقع و ناخوشایند اشاره کرده‌اند که به کار بردن آنها تقریبا برای هر فردی میسر است.

راهکار ساده و موثر برای مقابله با جوش ها

  1. با مالیدن مقدار اندکی خمیر دندان روی آکنه می‌توانید به سریع‌تر خشک شدن آن کمک کنید.
  2. همچنین می‌توانید مقداری خمیر زردچوبه تهیه کرده و آن را قبل از خواب روی جوش بمالید و هنگام صبح با آب بشویید.
  3. عسل نیز برای درمان جوش‌های بزرگ مفید است چون خاصیت ضد باکتریای قوی دارد و عفونت را درمان می‌کند.
  4. روغن درخت چای را نیز می‌توانید امتحان کنید. این روغن نیز خاصیت ضد باکتریایی دارد و محصول استرالیا است. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک می‌کند و مانع زخم شدن محل جوش می‌شود.

مراقب باشید از مصرف صابون‌هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری نمایید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “راهکار ساده و موثر برای مقابله با جوش ها” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟