مزوتراپی

مزوتراپی | تزریق بوتاکس | لیزر موهای زائد | تزریق چربی | دکتر حسین احمدی

مزوتراپی و جوان‌سازی پوست صورت و گردن (مزولیفت): کشیدن پوست صورت بدون جراحی

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری مانند اعمال جراحی است. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف) و بوتاکس استفاده می‌شود.

درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده، سلول‌های قدیمی‌ به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یعنی درمان موضعی با تزریقات متعدد به ناحیه مورد نظر .مزوتراپی در نواحی مختلفی از جمله پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد.به طور کلی تعداد دفعات تزریق و میزان تزریق بر عهده پزشک است.پزشک با توجه به شرایط اقدامات لازم را انجام می دهد .
مزوتراپی پوست در زمینه جوان سازی،شاداب سازی،رفع آثارصدمات ماوراء بنفش،رفع چین و چروک های ریز ،سفتی پوست،تیرگی زیرچشم و از بین بردن بعضی لکه های پوست صورت،گردن و پشت دست نقش موثری دارند.
مواد به کار رفته در مزوتراپی پوست بر عهده پزشک معالج است .ممکن است در صورت صلاحدید و متناسب با پوست شما از آمینواسیدها ،اسیدهیالورونیک،ویتامین ها و موادمعدنی برای تحریک تولیدکلاژن استفاده کند .بنا به نوع درمان ،میزان تزریق و تعداد دفعات آن متغیر است.

مزوتراپی | بوتاکس | تزریق ژل

برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک‌ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین ‌و چروک‌ها کمک کرد.