درمان سیاهی و گودی دور چشم

سرتیتر ها

درمان سیاهی و گودی دور چشم

چروک دور چشم، چین و چروک هایی هستند که از گوشه های خارجی چشم زمانی که فرد به میانه دهه بیست سالگی رسید، ایجاد می شود. این مشکل ممکن است در افرادی که به نحو مناسب از پوست خود مراقبت نمی کنند، زودتر و برای افرادی که مراقبت مناسب از پوست خود دارند، دیرتر ایجاد شود. به هر حال، چروک  و ترک دور چشم مشکلی، غیر قابل اجتناب است.

سیاهی و گودی دور چشم

پوست صورت انسان مشابه یک نوار ارتجاعی دور صورت کشیده شده است که خاصیت ارتجاع پذیری دارد. این موضوع به معنی این است که پوست صورت می تواند شکل اولیه خود را پس از کشیده شدن یا قرار گرفتن تحت فشار حفظ کند و این ویژگی برای حفظ ظاهر بسیار مهم می باشد. متاسفانه، با افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. به همین دلیل بر روی پوست چین و چروک ایجاد شده و پوست بعضی از نقاط بدن به تدریج دچار افتادگی می شود. بدن انسان بطور طبیعی کلاژن و الاستین تولید می کند و این دو ماده نقش با اهمیت در ارتجاع پذیری پوست دارند. به هر حال با افزایش سن، تولید این مواد توسط بدن کاهش پیدا می کند و این شرایط باعث ایجاد مشکلات ظاهری برای پوست می شود.

یکی از درمان سیاهی و گودی دور چشم این است که فرد هیچگاه لبخند نزند، اخم ننماید یا با چشمان نیمه باز به اطراف نگاه نکند. با توجه به اینکه انجام این کارها غیر ممکن می باشد، اکثر افراد به دنبال یافتن راه های جایگزین برای اصلاح چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست هستند.

علت ها و دلایل سیاهی و گودی دور چشم

بالا رفتن سن یکی از دلایل اصلیدرمان سیاهی و گودی دور چشم است. هنگامی که جوان تر هستیم، پوست سرشار از کلاژن و الاستین است، اما با افزایش سن، به تدریج سطح کلاژن و الاستین پوست کاهش پیدا می کند. علاوه بر این عضلات صورت نیز به تدریج با بالا رفتن سن ضعیف می شوند. تمام این شرایط در کنار هم باعث می شوند حفظ جوانی و صاف بودن پوست صورت به تدریج سخت تر شود. آسیب وارد شده در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز دومین عامل اصلی تاثیرگذار در ایجاد چروک دور چشم است. به این ترتیب آسیب وارد شده به خاطر نور خورشید می تواند ظاهر پوست را تحت تاثیر زیاد قرار دهد. به همین خاطر لازم است که مراقبت از پوست از سنین پایین آغاز شود. در سنین بالاتر هنگامی که خطوط و چین و چروک های ریز در پوست ظاهر شوند، خلاص شدن از دست آنها و ایجاد ظاهر مناسب برای پوست سخت تر از قبل خواهد بود.

جالب توجه است که بدانیم بسیاری از مردان و زنان چروک  و ترک دور چشم را در اواسط دهه ۲۰ سالگی عمر خود مشاهده می کنند. به این ترتیب اکثر افراد هنگام اطلاع از ایجاد این مشکل در این سنین شگفت زده می شوند. با توجه به اینکه لبخند زدن، اخم کردن، نگاه کردن با چشم نیمه باز و خندیدن همگی می توانند پوست گوشه های چشم را دچار چروک کنند، می توان گفت که اجتناب از ایجاد این مشکل سخت و دشوار است.

روش های درمان سیاهی و گودی دور چشم 

روش های اصلی درمان سیاهی و گودی دور چشم به شرح زیر هستند:

برای بعضی افراد، استفاده از کرم های بهداشتی و آرایشی کافی نیست. به این ترتیب برای این افراد یک روش درمانی غیر جراحی در کلینیک سیب سرخ وجود دارد که در آن با انجام تزریق های لازم می توان عضلات صورت را ریلکس کرده و چروک ایجاد شده دور چشم را محو کرد. چروک دور چشم در اکثر مواقع زمانی مشاهده می شود که عضلات اطراف چشم ها فعالیت می کنند. به این ترتیب آشکار شدن این مشکل در زمان لبخند زدن، اخم کردن، یا با چشم نیمه باز نگاه کردن غیر قابل اجتناب می باشد.

تزریق بوتاکس می تواند باعث ریلکس شدن این عضلات شود و به این ترتیب دیگر انقباض آنها باعث ایجاد چروک دور چشم نمی شود. تزریق بوتاکس می تواند سیگنال های شیمایی ارسال شده از اعصاب به عضلات صورت برای انجام فعالیت را مسدود نماید. به هر حال، درمان بوتاکس معمولاً بی خطر است اما می تواند در صورت پخش شدن بوتاکس در خارج از ناحیه تحت درمان منجر به ایجاد عوارض جانبی برای بیمار شود. بنابراین برای انجام این تزریق لازم است از خدمات یک پزشک با تجربه با دانش مناسب از آناتومی و عملکرد عضلات صورت استفاده شود. درمان عضلات صورت در این روش فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد.

عیب این روش درمانی مربوط به استفاده از سوزن و عدم ماندگاری نتایج درمان برای همیشه می باشد. اما در این حالت نیازی به داروی بی حسی نیست، زیرا سوزن مورد استفاده برای این درمان یک سوزن خاص بسیار ریز است، با این وجود بیمار احتمالاً با مقداری ناراحتی در هنگام تزریق مواجه می شود. پس از تزریق، مشاهده نتایج درمان ممکن است به یک هفته زمان نیاز داشته باشد و این نتایج از سه تا شش ماه دوام و ماندگاری دارد.

این روش درمانی دارای برخی عوارض جانبی شامل کبودی موقت است که در موارد نادر اتفاق می افتد. علاوه بر این مهم است که ناحیه تحت درمان پس از تزریق برای یک ساعت یا بیشتر مالش داده نشود. انجام این کار می تواند باعث نفوذ سم به ناحیه عضلات پلک و افتادگی پلک شود. متاسفانه، احتمال ایجاد این شرایط حتی در صورت عدم مالش ناحیه تحت درمان نیز وجود دارد، اما افتادگی ایجاد شده در این حالت به تدریج بر طرف می شود. در نهایت باید بدانید با وجودی که تزریق بوتاکس نمی تواند بطور کامل چین و چروک ایجاد شده دور چشم را بر طرف نماید، اما می تواند بهبود زیادی در وضعیت ظاهری فرد ایجاد کند.

به همین خاطر اگر تحمل تزریق با سوزن و پشتکار لازم برای استفاده از این روش درمانی برای دو بار در سال را دارید، می توانید به راحتی از مقدار زیادی از چین و چروک های ایجاد شده دور چشم خود خلاص شوید.

  • تزریق ژل

در این کلینیک متخصصان ما می توانند با تزریق ژل پوست اطراف چشم را بالا کشیده و چروک آن را از بین ببرند. خطوط ایجاد شده در نواحی اطراف چشم ها را به سه دسته به شرح زیر می توان طبقه بندی کرد:

چین و چروک های نوع ۱: تزریق ژل های نرم برای صاف کردن این چین و چروک ها در مراحل اولیه تشکیل آنها بسیار مناسب هستند و این کار با هیدارته کردن و تقویت پوست برای ایجاد قدرت تحمل فشار وارد شده به خاطر عضلات صورت و نیز تحمل تاثیرات ناشی از بالا رفتن سن و فاکتورهای محیطی انجام می شود. در این حالت معمولاً به یک دوره تشکیل شده از ۳ جلسه درمانی برای دستیابی به نتایج مورد انتظار نیاز است و این نتایج برای ۶ ماه دوام و ماندگاری دارد. در ادامه لازم است برای حفظ نتایج این روش درمانی هر ۶ ماه یک بار تکرار شود.
چین و چروک های نوع ۲: تزریق ژل های قوی تر انتخاب بهتر برای چین و چروک های ایجاد شده برای مدت طولانی در اطراف چشم ها است که همیشه قابل رویت هستند. این ژل ها نیرومند تر هستند و به آرامی قالب پوست شما را به خود گرفته و نتایج ظاهری بسیار طبیعی ایجاد می کنند. در این حالت نتایج ناشی از یک جلسه درمانی می تواند می تواند برای بیمار تا ۱۲ ماه ماندگاری و دوام داشته باشد.
چین و چروک نوع ۳: تزریق بوتاکس معمولاً بهترین روش برای درمان چین و چروک های عمیق ایجاد شده بر روی پوست است، اما در این حالت می توان تزریق بوتاکس را به همراه تزریق ژل برای بیمار استفاده کرد تا به این ترتیب حجم از بین رفته پوست را نیز بطور همزمان بازیابی کرد و نتایج حاصل از درمان را بهبود بخشید.

بهبود نتایج درمان

بیمار می تواند نتایج حاصل از تزریق ژل یا بوتاکس  بردرمان سیاهی و گودی دور چشم  را با استفاده از درما رولر یا مزوتراپی بهبود بخشد.

سفت کردن پوست برای درمان سیاهی و گودی دور چشم

امروزه سفت کردن پوست با استفاده از لیزر مادون قرمز و انرژی فرکانس رادیویی برای تجدید کلاژن موجود در پوست امکان پذیر است. به این ترتیب کلاژن تولید شده در پوست پخش شده و می تواند نواحی آسیب دیده پوست را ترمیم نماید. این روش درمانی نیازی به استراحت ندارد و بیمار بلافاصله پس از درمان می تواند فعالیت های عادی خود را مجدداً آغاز نماید. به هر حال برای دستیابی به نتایج مورد نظر نیاز به چند جلسه درمانی برای بیمار وجود دارد. نتایج این روش درمانی به بهبود خود در طول زمان ادامه می دهد و این

فرآیند می تواند برای سه تا چهار ماه ادامه پیدا کند. نتایج نهایی این روش درمانی تا دو سال دوام و ماندگاری دارد.

تجدید ساختار پوست با لیزر فراکشنال CO2

در این روش پرتو باریک لیزر، پوست را در محل ایجاد چین و چروک هدف گرفته و باعث سایش کنترل شده ناحیه تحت درمان می شود. این ناحیه آسیب دیده با سیستم طبیعی بدن ترمیم می شود و به این ترتیب کلاژن جدید در پوست تولید می شود. تفاوت بین روش تجدید ساختار پوست با لیزر فراکشنال CO2 با سفت کردن پوست در این است که روش تجدید ساختار فقط در یک جلسه درمانی انجام می شود. به هر حال، یک استراحت ۱ تا ۲ هفته ای پس از درمان برای دستیابی به نتایج کامل این روش مورد نیاز می باشد. نتایج این روش برای مدت طولانی دوام و ماندگاری دارد.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “درمان سیاهی و گودی دور چشم” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟