میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ نوعی درمان جوانسازی پوست با تهاجم حداقل است که چین و چروک و خطوط ریز و همچنین اسکار (جای زخم وجوش) را از بین می برد.

میکرونیدلینگ درمان جدیدی نیست، اما محبوبیت آن به تازگی افزایش یافته است. میکرونیدلینگ درمانی مبتنی بر توانایی طبیعی پوست برای التیام بخشی خود در صورت تحمیل آسیب فیزیکی است و در واقع این روش فرایند التیام بخشی و کلاژن سازی را تحریک میکند.

در اصل الاستین و کلاژن آسیب دیده با الاستین و کلاژن جدید جایگزین می شود، علاوه بر این مویرگهای جدیدی نیز به وجود می آید که جریان خون را در پوست بهبود می دهد .

در این روش با کمک ابزاری دقیق و با 12 سوزن که به داخل پوست نفوذ می کنند، پوست را به ایجاد سلول های جدید پوستی، تحریک می کند.

کل فرایند حدود 20 تا 30دقیقه دقیقه طول میکشد، شاید ظاهرا کمی ترسناک به نظر برسد ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد و بعد از یک تا دو روز پوست شروع به بهبود می کند، در واقع با شروع بازسازی و تولید کلاژن؛ رفته رفته پوست روشن تر شده و نتیجه قابل مشاهده است.

برای نتیجه مطلوب و واقعا موثر شما به بیشتر از یک جلسه درمان نیاز دارید تا کلاژن و الاستین به طور مداوم ساخته شوند.
معمولا تعداد جلسات بین 3 تا 5 جلسه با فواصل 4 تا 6 هفته یکبار می باشد .
این روش جزء طبیعی ترین و موثرترین روش های جوانسازی است .

مزونیدلینگ:
مزونیدلینگ در واقع ترکیبی از دو روش درمانی میکرونیدلینگ و مزوتراپی می باشد.
با نفوذ کوکتل های مزوتراپی به داخل پوست و افزایش جریان خون در لایه های مختلف تولید کلاژن و الاستین افزایش یافته و در نتیجه کیفیت پوست و انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی پوست بیشتر می شود .
به دلیل ایجاد هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست؛ خاصیت جذب کرم ها و ویتامین های موضعی افزایش یافته و تاثیر پمادهای تجویز شده چندین برابر افزایش می یابد.
لک های سطحی پوستی و جاهای جوش با این روش از بین می روند که به دلیل تسهیل نفوذ محلول های مزوتراپی به لایه مزودرم می باشد .