کاشت ابرو

کاشت ابرو

معنی و مفهوم زیبایی ظاهری در فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد اگر هر یک از بخش ها و قسمت های ظاهری یک فرد را کنار هم بگذاریم آن وقت می توانیم بگوییم که ظاهر فرد مورد نظر زیبا است یا خیر ! از مهمترین عناصر زیبایی در فرد می توان به صورت اشاره کرد و همچنین یکی از مهمترین عناصر زیبایی در صورت ابرو است معمولا خانم ها بیش از آقایان به ابرو اهمیت می دهند و دوست دارند که همیشه ابروهای کشیده و پر پشتی داشته باشند. با توجه به این که ریزش مو علاوه بر ناحیه های سر در نواحی مختلف بدن هم شیوع پیدا کرده است بنابراین همه افراد نمی توانند ابرو های کشیده و پر پشتی داشته باشند.

اکثر خانم ها بر این باورند که با انجام تاتو و هاشو ابرو می توانند ابروهایشان را همانند گذشته به شکل قبل برگردانند اما واقعیت بر این است که هاشور و تتو ابرو نه تنها ابرو را به حالت طبیعی بر نمی گرداند، بلکه معایبی همچون مصنوعی بودن ظاهری، استفاده از رنگ های شیمیایی، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو را داراست. همچنین شایان ذکر است که ابرویی که تتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه آنرا نمی توان پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند. پس در انتخاب خود دقت کرده و قبل از انجام هرگونه فعالیتی از قبیل موضوعات یاد شده تحقیق کنید.

کاشت ابرو چیست؟

یکی از راه حل هایی که باعث می شود ابروهایتان همانند گذشته کشیده و پر پشت باشد کاشت ابرو است. اصول و قواعد و قوانین کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد با این تفاوت که در کاشت ابرو به دلیل اینکه شرایط حساس تر بوده نیاز به دقت و ظرافت های بالایی دارد. به طور کلی اگر بخواهیم کاشت ابرو را تعریف کنیم باید بگوییم که کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو  به فرآیندی گفته می شود که طی آن ابتدا موها را از کناره های گوش یا همان بغل گوش (به دلیل اینکه موهای کناره گوش نرم تر و شبیه به موهای ابرو می باشد) برداشت می کنند و در امتداد ابرو های فرد کاشت می کنند.

همانطور که گفته شد اصول و قواعد کاشت ابرو همانند کاشت مو می باشد یعنی پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کنند و حدود 3 ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول 9 ماه پس از کاشت ابرو موهای ابرو کامل در آمده و تکمیل می شود .

کاشت ابرو روشی بی خطر است و می تواند نتایج طبیعی را برای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده اند ، کسانی که به جهت زیبایی می خواهند ابروهای پهن تری داشته باشند و یا اثر زخمی در ناحیه ابرو دارند به وجود آورد. این ترمیم ، درمانی موثر برای ریزش جزئی و کلی موی ابرو می باشد.

دوره نقاهت بعد از جراحی کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

در واقع جراحی پیوند ابرو دوران نقاهتی طولانی ندارد ، اما شما باید به اندازه ی کافی استراحت کنید تا تورم ناشی از عمل از بین برود. ممکن است یک یا دو روز طول بکشد. خارش خفیف نیز ممکن است وجود داشته باشد.

هزینه تقریبی کاشت ابرو (هزینه کاشت ابرو چقدر است؟)

کاشت ابرو از آن دست جراحی های زیبایی است که نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد، زیرا یک عمل بسیار حساس می باشد و باید با دقت بالایی انجام شود .
تکنیکی که برای خواب ابروها و فرم دهی آن نیاز است را هر کسی ندارد و این تکنیک ها تعیین کننده یک ابرو زیبا و طبیعی هستند که باید دقت کافی را در انتخاب کلینیک و تکنسین کاشت به کار گرفت .
هزینه ی کاشت ابرو در کلینیک های مختلف بر اساس معیارهایی که گفته شد کمی متفاوت می باشد .
برای اطلاع از هزینه و مشاوره ی کاشت ابرو می توانید با کلینیک زیبایی یکتا (شعبه ی پیروزی) تماس حاصل کنید .

پیوند مو در چه مواردی قابل انجام می باشد؟

✅ قسمتی از ابرو به طور کامل ریزش کرده و به مدت یکسال رویش مجدد نداشته است . برای مثال در افرادی که در اثر بیماری های پوستی و یا خالکوبی دچار ریزش دائمی ابرو می گردند.
✅ خط شکستگی در ابرو وجود داشته باشد .
✅ موهای ابرو کاملا کم پشت باشد.

✳ لازم به ذکر است از موهای سر به عنوان موهای جایگزین استفاده می گردد که دارای رویش دائمی هستند و نیاز به مرتب و اصلاح کردن دارد . پیوند ابرو بسیار اختصاصی است و نیاز به آشنایی کامل تکنسین با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف دارد ،به همین دلیل در بسیاری از موارد پیوند غیر صحیح باعث تصویر نامناسب و دایمی می گردد.

 

روش پیوند ابرو:

یک باریکه از پوست پشت سر به ضخامت1-2 سانتیمتر و به طول 20-25 سانتیمتر برداشته شده و توسط تکنسین ها و تیم پیوند مو فولیکول های مو از آن خارج می شود و در نهایت در محل برش بخیه می زنند . ناحیه کاشت ابرو آماده می شود و برش های خیلی کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد می گردد. برش های ریز، گیره ی سفتی را برای گرفت های تکی مو که پیش از این برداشته شده اند به وجود می آورد. به منظور اینکه بهترین نتایج طبیعی به وجود آید ،طبیعی به نظر رسیدن جهت و پراکندگی بسیار مهم است .
رشد موهای کاشته شده در ابرو از الگوی موی سر پیروی می کند.موهای کاشته شده ابرو دائمی هستند و به طور مداوم رشد می کنند و نیاز دارند تا اغلب بیشتر از موی ابروی عادی اصلاح شوند.