لیزر فرکشنال چیست؟

سرتیتر ها

لیزر فرکشنال چیست؟

لیزر فرکشنال چیست؟

 

زمانی که با یک روش درمانی جدید آشنا می شوید ده ها سوال و نکته در ذهنتان قرار می گیرد، لیزر فرکشنال هم یکی از روش هایی است که شما نیازدارید تا اطلاعات دقیق و کاملی راجع به ان داشته باشید چرا که امروزه استقبال وسیعی از آن در تمام نقاط جهان می شود  بهتر است بدانید که لیزر فرکشنال چیست و چگونه انجام می شود ؟ لیزر فراکسل تا چه اندازه می تواند جای جوش ، لک و مک ، ترک های روی پوست و افتادگی ها را درمان کند؟ عوارض و فواید این روش زیبایی مدرن و پیشرفته در چه چیزهایی خلاصه می شود؟ و سوالات دیگری که در این بخش به تمامی آنها پاسخ خواهیم داد.COOLING AND RELAXING MASKS

 

لیزر فرکشنال co2  یا فراکسل چیست؟

( Fractional laser ) یک روش درمان غیر تهاجمی است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته،اشعه لیزر را به هزاران اشعه میکروسکوپیک تقسیم می کند و در نتیجه فقط بخشی از پوست تحت تأ ثیر اشعه قرار می گیرد. لیزرفرکشنا ل حد واسط لیزرهای تخریبی (ablative) و غیرتخریبی(nonablative ) است. در حالیکه لیزرهای تخریبی فقط روی ا پیدرم ( سلولهای سطح پوست ) اثر گذاشته و لیزرهای غیر تخریبی فقط روی درم ( لایه میانی پوست) مؤثر است، لیزر فرکشنال همزمان روی اپیدرم ودرم مؤثر میباشد.

 

روش کار و عملکرد لیزر فرکشنال:

مکانیسم این لیزر بدین صورت است که ستون های از نور لیزر با شعاع هایی بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده میشود لذا مناطقی از سطح پوست ( اپیدرم )عملا سالم می مانند. لیزر فرکشنال لایه اپیدرم ودرم پوست را هدف قرار می دهد ولی این عمل را با ایجاد هزاران ستون اشعه که بسیار ظریف ولی عمقی هستند انجام می دهد .به هر یک از ستونهای اشعه لیزر MTZ و یا Microthermal treatment zone گفته می شود .

 

تابش هر یک از ستون های اشعه لیزر موجب تخریب اپیدرم ودرم به صورت ستونی می شود. نتیجه تخریب اپیدرم ، بیرون ریخته شدن محتوای آن است که به همراه آن سلولهای رنگدانه ای هم خارج می شود . نتیجه تخریب درم ایجاد واکنشی است که باعث باز سازی و ساخت کلاژن جدید می شود.

 

چند جلسه لیزر فرکشنال برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی است؟

 

بسته به تنظیمات دستگاه و نوع بیماری تحت درمان، بین 6-4 جلسه درمان لازم است . فواصل جلسات درمان معمولا یکماه می باشد .

 

کدام قسمت از بدن می تواند لیزر فرکشنال را بپذیرد؟

 

لیزر فرکشنال را میتوان برای تمام بدن به کار برد ولی کاربرد آن در مناطقی که کاربرد سایر لیزرها محدودیت دارد مثل گردن و دست اثرات بهتری را خواهد داشت.

 

COOLING AND RELAXING MASKS

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “لیزر فرکشنال چیست؟” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟