درمان ترک پوستی

سرتیتر ها

درمان ترک پوستی

 درمان ترک پوستی

درمارولر دستگاهی می باشد که به پاکسازی زخم و ترک پوستی کمک می کنند:

مزایا استفاده از درمارولر:

ممکن است از شنیدن اینکه یک نفر هزاران سوزن ریز را در پوست صورت خود قرار داده و با آرامش دراز کشیده است متعجب شوید. یک نفر چگونه می تواند اینکار را انجام دهد. انجام چنین کاری ممکن می باشد به نظر احمقانه برسد اما میکرونیدلینگ مزایای زیادی را دارد. برخی از این مزایا عبارتند از :

کاهش چین و چروک و ترک های پوستی
کاهش اکنه و تغییر رنگ پوست
افزایش ضخامت پوست
جوانسازی پوست صورت
بهبود جذب محصولات

برای افرادی که به دنبال مبارزه با نگرانی های مرتبط با پوست خود می باشند، میکرونیدلینگ می تواند روش مناسبی باشد. در ادامه برخی از نکات مرتبط با میکرونیدلینگ را با هم مرور می کنیم.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ که اغلب به عنوان درمارولینگ یا درمان تحریکی کلاژن نیز شناخته می شود، فراید آرایشی است که در آن هزاران سوزن ریز کوچک از طریق دستگاه رولینگ در سطح پوست قرار می گیرد. درمارولینگ با ایجاد زخم های میکروسکوچی که تولید کلاژن را تحریک می کند و باعث تولید الاستین می شود کار می کند. همانطور که می دانید کلاژن پروتئینی است که در بدن انسان یافت می شود و مسئول کنار هم نگه داشتن بافت های همبندی همچون پوست، عضلات، تاندون ها، غضروف ها و استخوان ها می باشد.

این پروتئین دوست داشتنی باعث ایجاد ظاهر جوان در افراد می شود. متاسفانه باورها بر این می باشد که تولید کلاژن بعد از ۲۰ سالگی، یک درصد در هر سال کاهش پیدا می کند و همین امر باعث پیری افراد می شود. علی رغم ترسناک بودن فرایند درمارولینگ، این گزینه فرایندی می باشد که تهاجم کمتری دارد. با این حال، فرایند ریکاوری از آن به طول سوزن هایی که استفاده شده  بستگی دارد. واضح می باشد که اگر سوزن طولانی تر باشد، زخم عمیق تری ایجاد می کند و این موضوع به معنای مدت زمان ریکاوری طولانی تر می باشد.

بهترین اندازه درمارولر چقدر است؟

این موضوع بسته به چیزی که می خواهید بدان دست پیدا کنید بستگی دارد. از آنجایی که همه ما به دنبال موضوعات ساده می باشیم، این جدول می تواند به درک بهتر این فرایند کمک کند:
نگرانی ها طول سوزن به میلی متر
زخم آکنه کم عمق ۱٫۰ mm
زخم آکنه عمیق ۱٫۵ mm
حفرات بزرگ شده ۰٫۲۵ – ۰٫۵ mm
هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (لکه) ۰٫۲۵ – ۰٫۵ mm
تغییر رن
پوست ۰٫۲ to 1.0 mm (با کمترین مقدار کار  را آغاز کنید)
آسیب ناشی از خورشید یا تضعیف پوست ۰٫۵ to 1.5 mm ترکیبی از هر دو ایده آل می باشد
ترک های پوستی ۱٫۵ to 2.0 mm (برای مصارف خانگی از دو میلی متر پرهیز کنید)
زخم ناشی از جراحی ۱٫۵ mm
تن یا بافت پوستی غیرهموار ۰٫۵ mm
چین و چروک ۰٫۵ to 1.5 mm

نکته: میکرونیدلینگ نمی تواند به PIE کمکی کند. در این شرایط لکه های صورتی یا قرمز ایجاد می شود. باید بدانید که ابزارهای مرتبط با درمارولر یا میکرونیدلینگ که بزرگتر از ۳ میلی متر طول دارند توسط اداره غذا و داروی آمریکا تایید نشده اند.
چگونه از درمارولر استفاده کنیم؟
مراحل زیر را به دقت دنبال کنید تا از بروز عفونت های ناخواسته یا مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.
مرحله اول: رولر را ضدعفونی کنید
درمارولر خود را با قرار دادن آن در الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه ضدعفونی کنید.
مرحله دوم: صورت خود را بشویید.
به کمک شوینده ای با PH ملایم ومتعادل؛ صورت خود را شستشو دهید. اگر از درمارولری استفاده می کنید که سوزن آن بلندتر از ۰٫۵ میلی متر است، صورت خود را هم با الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد قبل از آغاز فرایند تمیز کنید.

مرحله سوم: اگر نیاز بود کرم بی حس کننده را اعمال نمایید

بسته به استانه تحمل دردی که دارید می توانید از کرم بی حس کننده استفاده کنید. با اینحال باید برای سوزن های بزرگتر از ۱٫۰ میلی متر از کرم بی حس کننده استفاده نمایید زیرا سوزن می تواند باعث ایجاد درد گردد. اگر از کرم بی حس کننده استفاده می کنید، دستورالعمل کارخانه سازنده را دنبال نمایید.

مرحله چهارم: درمارولینگ را آغاز کنید

تکنیک این کار بسیار ساده می باشد. صورت خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید تا فرایند مدنظر به راحتی انجام شود.
از انجام رولینگ در نواحی سایه دار بپرهیزید زیرا نشان دهنده ناحیه اوربیتال می باشد.
در یک جهت رولینگ را ۶ الی ۸ بار تکرار کنید. این موضوع به تحمل و حساسیت پوست بستگی دارد. مطمئن شوید که پس ار هر عبور، رولر را بلند می کنید. سپس در یک جهت رول کردن را ادامه دهید. آن را بلند کنید و همین فرایند را تکرار نمایید.
بلند کردن درمارولر پس از هر عبور، از بروز لکه بر روی پوست جلوگیری می کند.
بعد از اینکه در یک موقعیت برای ۶ الی ۸ بار رول را انجام دادید، درمارولر را به آرامی تنظیم کنید و کارتان را تکرار نمایید. اینکار را تا زمانی که کل پوست درمان شود ادامه دهید.
بعد از رول کردن در یک جهت، حالا باید به ناحیه ای برگردید که در حال حاضر رول کردن را روی آن انجام داده اید و فرایند را در جهت دیگر تکرار کنید. مثلا فرض کنید امتداد پیشانی را به طور عمودی رول کرده اید، حالا برگردید و این کار را به صورت افقی تکرار کنید.
در انتهای این فرایند، باید هر ناحیه را ۱۲ الی ۱۶ بار بچرخید. ۶ الی ۸ بار افقی ، ۶ الی ۸ بار عمودی. بر خلاف باورِ عموم، نیازی به رول کردن مورب نیست. انجام دادن این حرکت باعث ایجاد الگوهای ناهمواری با فشار زیاد بر روی مرکز می شود. اگر می خواهید این کار را انجام دهید مراقب باشید و سنجش های احتیاطی را انجام دهید.

مرحله پنجم: صورت خود را با آب بشویید

بعد از اینکه میکرونیدلینگ را انجام دادید، صورت خود را تنها با آب شستشو دهید.

مرحله ششم: درمارولر خود را تمیز کنید

درمارولر خود را با صابون ظرفشویی تمیز کنید. یک ترکیب با آب و صابون در ظرف پلاستیکی ایجاد کنید و سپس ان را در اطراف رولر اعمال نمایید. دلیل اینکه بلافاصله پس از رولینگ از صاوبن ظرفشویی استفاده می کنیم این است که الکل پروتئین موجود در پوست و خون را حل نمی کند.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “درمان ترک پوستی” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟