انواع اپیلاسیون

سرتیتر ها

انواع اپیلاسیون

انواع اپیلاسیون

موم اپیلاسیون (گرم)

استفاده از «موم گرم» از روش‌هایی می باشد که به‌طور فراوان استفاده می‌شود. (موم‌ها را باید با دمای مناسب گرم کرد تا هم مواد خاصیت خود را از دست ندهند و هم بتوان برای اعضای مختلف بدن با حرارت مناسب اسفاده کرد) این موم بلافاصله بعد از استعمال در سطح پوست با پارچه برداشته می‌شود و از رزین، موم پارافین، شربت گلوکز و عسل ساخته می‌شود. این روش سریع بوده و برای مناطق وسیعی در یک مرتبه استفاده می‌شود و روش بسیار مناسبی برای از بین بردن انواع موهای ظریف و خشن است. رویش مجدد موها به صورت ظریف‌تر رخ می‌دهد. فقط باید قبل از موم انداختن حتما از لوسیون‌ها  یا کرم‌های سفت کننده و تقویت کننده برای پر کردن منافذ خالی شده بر روی پوست استفاده بکنید. این روش از بین بردن موهای زائد برای پاها، خطوط لباس شنا، زیر بغل‌ها و بازوها مناسب است.

اپیلاسیون بدن با استفاده از موم سرد

موم سرد بر روی نوارهای از پیش آماده مالیده شده‌اند که می‌توانند مستقیما بر روی پوست چسبانده شوند. مو به موم سرد روی نوار می‌چسبد و با یک حرکت سریع از روی پوست جدا می‌شود. در این روش بهتر می باشد از مقداری پودر بچه برای جلوگیری از چسبیدن موم روی پوست خود استفاده شود. این کار باعث می‌شود موم روی پوست شما نچسبد و فقط روی موهای زائد چسبندگی ایجاد شود. در ضمن با این کار جلوی صدمه رسیدن به پوست خود را نیز می گیرید.

اپیلاسیون بدن با کاغذ سمباده مخصوص

برای انجام این نوع اپیلاسیون باید کاغذ سمباده را با حالت دورانی روی سطح پوست مالش بدهید. چگونگی رشد موها بعد از اپیلاسیون با سمباده مشابه استفاده از تیغ می باشد.

اپیلاسیون بدن به ‌وسیله موچین

موهای ابرو و موهای زبر و کوتاه را می‌توان به‌وسیله موچین اپیلاسیون کرد. رشد موها بعد از انجام اپیلاسیون نرمال خواهد بود.

اپیلاسیون بدن به‌وسیله نخ

اپیلاسیون به‌وسیله نخ که آن را اصطلاحا بند ‌انداختن هم می‌گویند، یکی از روش‌های سنتی و بومی ایران می باشد. در این تکنیک، رشد موها کندتر از تیغ صورت می‌گیرد. نخ اصلاح را باید به مدت 20 دقیقه در محلول رقیق شده دتول (محلول ضدعفونی کننده زخم‌ها) را قرار داد تا ضدعفونی شود. بند انداختن غیر بهداشتی پوست را تحریک می‌کند و اغلب باعث ایجاد جوش و التهاب پوستی می‌شود.

اپیلاسیون بدن با لیزر

هر قسمتی از بدن که موهای قهوه‌ای دارد می‌تواند با لیزر درمان شود. برای خانم‌ها زیر بغل، خط بیکینی و پاها بیشتر متداول می باشد. و برای آقایان، ریش، سینه و نواحی کمر. این فرایند با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، که با حدود ۵ میلیون (که یک میلیون آن روی سر است) از آنها متولد می‌شویم، کار می‌کند. چرخه‌ی مو شامل ۳ مرحله می باشد: رشد، انتقال و استراحت. پالس‌های لیزر به موهای در مرحله‌ی رشد، نور می‌تابند تا فولیکول‌ها را از بین ببرند. معمولا به یک سری جلسات لیزر به مدت ۴ تا ۸ هفته نیاز دارید. البته این امر به ناحیه‌ی تحت درمان بستگی دارد.
در هر جلسه حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از موها کاهش می‌یابد و تا زمانیکه دیگر مویی در نواحی پوستتان باقی نماند، همچنان فولیکول‌ها مورد هدف قرار خواهند گرفت. در حالی که شما می‌توانید از بین رفتن موها را در زیر بغل و پاهایتان بعد از ۶ تا ۸ هفته ببینید، بطور کلی حداقل یک سال درمان منظم نیاز است تا به نتیجه‌ی خوبی برسید. ولی برای موهای صورت زمان بیشتری لازم می باشد، زیرا تولید دائمی هورمون‌ها توسط بدن، می‌تواند یک چرخه‌ی رشد جدید از موهای صورت ایجاد کند و در نتیجه درمان صورت، سخت‌تر است. لیزر بین ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد که بستگی به قسمت مورد نظر دارد. اکثر مردم می‌گویند لیزر راحت‌تر از اپیلاسیون با موم می باشد. بالای لب، ناحیه‌ی بیکینی و سینه، مناطق حساس‌تری برای لیزر می باشند.

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “انواع اپیلاسیون” دیدگاه می‌گذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چقدر مفید بود ؟