لیفتینگ صورت ، گردن و ابرو

لیفت و کشیدن پوست صورت با جراحی

عمل جراحی لیفت صورت، عملی است برای کاهش چروک‌ها و سایر نشانه‌های پیری در صورت، که با هدف بهبود کلی ظاهر فک و صورت انجام می‌شود. عمل جراحی لیفت صورت می‌تواند به از بین بردن تأثیرات نامطلوب زمان، فشارهای عصبی و قرارگیری در معرض عوامل محیطی مختلف کمک می‌کند.

جراح لیفت صورت، برای انجام این عمل عضلات زیر پوست صورت را بالا برده و سفت می‌کند تا علاوه بر جوانسازی ساختار چهره، فرم آن را نیز زیبا کند. سپس او چربی های اضافی پوست که ظاهر چهره را پیر و خسته نشان می‌دهد برمی‌دارد.

روش های بدون جراحی

یکی از مهمترین بخش‌های مشاوره اولیه، تعیین نوع صحیح لیفت و کشیدن پوست صورت است. با توجه به تعدد گزینه‌های درمانی، انتخاب نوع مناسب لیفت و کشیدن پوست صورت تنها برمبنای هزینه انجام نمی‌شود. در اینجا باید ناحیه‌هایی که بیمار برای عمل در نظر دارد، طول دوره بهبود و همچنین انتظارات بیمار از نتیجه عمل نیز مد نظر قرار بگیرند.

برای بیمارانی که انجام عمل جراحی آن‌ها را نگران می‌کند و همچنین برای کسانی که به دنبال شیوه‌های درمانی محافظه‌کارانه‌تری هستند نیز گزینه‌های دیگری وجود دارد که عبارتند از:

 التراسوند درمانی یا هایفوتراپی: یکی از روش های لیفت صورت بدون جراحی است. پزشک می‌تواند با ارسال امواج صوتی به ناحیه مورد درمان، پوست را بالا برده و آن را سفت کند. اولتراسوند درمانی، که از جدیدترین تکنولوژی بهره می‌گیرد، حتی می‌تواند عضلات قرار گرفته در زیر ناحیه مورد درمان در لیفت صورت را هم هدف قرار دهد، هر چند که نتایج آن به اندازه روش جراحی لیفت و کشیدن کامل صورت چشمگیر نخواهد بود.

لیفت صورت با لیزر:

پزشک می‌تواند با تاباندن پرتو قدرتمندی از نور به ناحیه مورد درمان، لایه رویی آسیب دیده سلول‌های پوست را نابود کند و با این کار خطوط، لک‌های ناشی از آفتاب، جای آکنه‌ها و سایر لک‌های پوستی را از بین ببرد. انرژی لیزر، محرک تولید کلاژن نیز هست. البته، این با این روش درمانی لیفت و کشیدن پوست صورت نمی‌توان پوست اضافی را برداشت یا ساختارهای زیر پوست را کشید و سفت کرد.

تزریق بوتاکس و ژل: 

متخصص پوست می‌تواند با ترکیب کردن روش‌های درمانی متکی بر مواد قابل تزریق یک برنامه درمانی شخصی را برای پاسخ به نیازهای فردی بیمار ارائه دهد. پر کننده‌های (فیلرهای) پوستی مانند ژوویدرم، رادیسه و اسکالپترا می‌توانند خطوط و چروک‌های عمیق‌تری را پر کنند. بوتاکس، که با دوز کمی از بوتولینیوم توکسین ساخته می‌شود، از بروز تکانه‌های عصبی  و انقباضات عضلات که باعث ایجاد چروک می‌شوند جلوگیری می‌کند. البته، این روش درمانی لیفت صورت هم نمی‌تواند پوست شل را حذف کرده یا بر لایه‌های عمقی‌تر عضلات تأثیر بگذارد.

سایر انواع لیفت:
- لیفت با برش کوچک S-Lift
- لیفت صورت با نخ های مخصوص APTOS & Contour
- پیلینگ
- لیزر
- کرم ها

جراحی

جراحی لیفت صورت، اگر به درستی انجام شود،عضلات را کشیده و سفت کرده، پوست را صاف می‌کند  و جذابیت چهره را به آن باز میگرداند. شناخته شده‌ترین مزیت جراحی لیفت صورت سفت کردن پوست کیسه‌ای و افتاده ای است که با بالا رفتن سن ایجاد می شود. جراح با برداشتن این بافت‌های اضافی می‌تواند افتادگی پوست اطراف خط فک، غبغب، افتادگی پوست اطراف چشم‌ها و پیری نمایان شده در کل چهره را درمان کند.

خطرات و عوارض جانبی

لیفتینگ صورت، یک عمل جراحی معمولی و عموماً موفقیت‌آمیز است، با این حال مانند هر عمل جراحی دیگری خطرات خود را دارد. ریسک‌های آن می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

•    واکنش نامطلوب به بیهوشی
•    عفونت
•    هماتوم (تجمع خون در بیرون از رگ)
•    مشخص بودن جای زخم

اگر چه این ریسک‌ها به ندرت بروز می‌کنند، با این حال بسیاری از بیماران به برخی عوارض جانبی گذرا در لیفت صورت(کشیدن پوست صورت) دچار می‌شوند که عموماً طی چند هفته رفع می‌شوند. این عوارض می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

•    واکنش‌های موقت به بیهوشی: با از بین رفتن اثر بیهوشی، بعضی از بیماران دچار قدری حالت تهوع، سرگیجه یا لرز می‌شود.
•    ناراحتی: حساس شدن و حساسیت به لمس در ناحیه صورت، پس از عمل جراحی لیفت صورت.
•    کبودی
•    تورم
•    جای زخم
•    بی‌حسی موقت

قرار ملاقات

  درخواست ارسال نشد.   Your email has been sent.
Captcha

تماس با مطب

  • آدرس مطب میرداماد :خیابان میرداماد ، تقاطع شریعتی ، پلاک 2، واحد 11  22229478 ( چهار خط )
  • آدرس مطب پیروزی : خیابان پیروزی - روبروی خیابان سوم نیروی هوایی پلاك 212  تلفن: 77486484 -77425903

تماس مستقیم با دکتر حسین احمدی

اینستاگرام

تلگرام