لیفت سینه و باسن

لیفت سینه (که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می شود) یک روش جراحی است که در آن از تکنیک های مختلف برای اصلاح ،رفع و درمان افتادگی سینه و بهبود ظاهر آن استفاده می شود. این عمل جراحی با تغییر موقعیت دقیق سر و یا بافت سینه و بالا کشیدن پوست آن انجام می شود. با انجام موارد متعدد جراحی لیفت سینه، جراحان این کلینیک دارای سطح تخصص به نسبت بالا در انجام عمل جراحی زیبایی سینه هستند و می توانند ظاهر زیبا و جوان سینه را برای افراد متقاضی بازیابی نمایند.

 

عمل جراحی لیفت سینه به منظور ایجاد سینه های محکم تر و بالاتر طراحی شده که در آن موقعیت قرار گیری سر سینه و آرئول (ناحیه تیره تر اطراف سر سینه) اصلاح می شود. برای انجام عمل جراحی لیفت سینه (به همراه پروتز سینه یا بدون آن)، متخصصان ما درک مناسب از مفاهیم زیبایی سینه و جوانی و شادابی آن دارند و به این ترتیب می توانند برای دستیابی به نتایج مناسب در این حوزه به شما کمک موثر نمایند. به این ترتیب هنگام انجام عمل جراحی لیفت سینه در کلینیک سیب سرخ، نه تنها وضعیت افتادگی سینه با بالا کشیدن آن اصلاح می شود، بلکه علاوه بر این مزایای اضافی زیر برای بیمار ایجاد خواهد شد:

۱.    افزایش حجم و اندازه سینه
۲.    ایجاد ظاهر جوان تر برای سینه
۳.    دستیابی به نتایج ماندگار و بلند مدت
۴.    کاهش ریسک عوارض جانبی احتمالی
۵.    عدم از دست دادن حجم یا کاهش اندازه سینه
۶.    ایجاد جراحت و شکاف بر روی سینه در سطح حداقل

نتایج روش درمانی بالا بردن سینه مشابه پروتز سینه است و فقط تفاوت این روش با پروتز سینه در شکل دادن به بافت خود سینه فرد و عدم استفاده از ایمپلنت می باشد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

هر خانم دارای اهداف خاص و انتظارات منحصر به فرد از روش درمانی لیفت سینه  یا بالا بردن سینه است. خانم هایی که معمولاً به دنبال عمل جراحی لیفت سینه هستند، کسانی می باشند که بخشی از حجم سینه خود را از دست داده و دچار افتادگی سینه به خاطر کاهش وزن، بارداری، شیر دهی و یا بالا رفتن سن شده اند. این روش درمانی می تواند سینه های فرد را بالا کشیده و به این ترتیب یک یا چند مورد از مشکلات زیر را در ارتباط با وضعیت سینه آنها بر طرف نماید:

۱.    ظاهر نوسانی یا افتاده سینه (به صورتی که با چارچوب بدن بیمار هماهنگی داشته باشد)
۲.    از دست دادن سفتی و قابلیت ارتجاع پوست
۳.    بازیابی ظاهر صاف و کشیده سینه در هنگام بدون پوشش بودن آن
۴.    سر سینه هایی که پایین تر از سطح سینه (پایین تر از خط زیر سینه) قرار می گیرند.
۵.    سر سینه و آرئول در حالتی که به سمت پایین قرار می گیرند.
۶.    کشیدگی پوست و بزرگ شدن آرئول، مشکلات ناشی از عدم تقارن بین دو سینه یا مشکلات سر سینه و آرئول
در صورتی که هر یک از مسائل فوق بر روی وضعیت سینه شما تاثیر گذاشته است، شما می توانید یک فرد مناسب برای عمل جراحی لیفت سینه و بالا بردن سینه در مرکز تخصصی سیب سرخ باشید.


عمل جراحی لیفت سینه

در همه عمل های جراحی لیفت سینه شکاف های کوچک در سینه ها با استفاده از تکنیک های مختلف ایجاد می شود. امروزه جراحان برای انجام عمل جراحی معمولاً از تکنیک های ایجاد شکاف در هاله دور سینه (آرئول) و برش های عمودی (vertical sling) استفاده می کنند تا به این ترتیب نتایج حاصل از درمان  بالا بردن سینه را بهبود بخشیده و احتمال باقی ماندن جای زخم پس از درمان را حداقل نمایند. در این حالت تکنیک انتخاب شده برای جراحی لیفت سینه بستگی به عوامل زیر دارد:
۱.    آناتومی فعلی سینه بیمار
۲.    اهداف مورد نظر بیمار
۳.    مقدار لیفت مورد نیاز برای سینه
۴.    قابلیت ارتجاع پوست سینه

برای انجام عمل جراحی لیفت سینه از بی هوشی عمومی استفاده می شود. به این ترتیب بیمار در طول فرآیند درمان خواب است و هیچگونه ناراحتی احساس نمی کند. این روش درمانی در اطاق عمل و با شرایط کاملاً استریل انجام می شود تا به این ترتیب بتوان ریسک ایجاد عفونت را حداقل کرد. پس از اینکه شکاف های لازم در سینه های بیمار ایجاد شد، جراح با دقت زیاد محل قرارگیری بافت سینه را اصلاح می کند تا به این ترتیب یک ظاهر رو به بالا و حجیم تر برای سینه های بیمار ایجاد نماید. هنگامی که عمل جراحیلیفت و بالا کشیدن سینه کامل شد، بیمار به اطاق ریکاوری منتقل شده و وضعیت وی بطور دقیق تحت نظارت قرا می گیرد. هنگامی که پرستاران با تجربه بخش جراحی زیبایی تشخیص دهند وضعیت بیمار برای مرخص شدن مناسب است، بیمار می تواند با کمک یک همراه با خانه باز گردد (در این شرایط نباید خود بیمار رانندگی کند) یا ممکن است بیمار ترجیح دهد برای یک شب پس از عمل جراحی در بیمارستان بماند. تشخیص ظاهر جدید ایجاد شده برای سینه ها به خاطر ورم و التهاب ایجاد شده پس از عمل جراحی به زمان نیاز دارد، اما زمانی که سینه ها بطور کامل بهبود پیدا کنند، نتایج نهایی حاصل از درمان برای بیمار قابل مشاهده خواهد بود.


تکنیک ایجاد شکاف در هاله دور سینه

عمل جراحی لیفت سینه با ایجاد شکاف در هاله دور آن یک تکنیک است که در آن موقعیت سر سینه بیمار اصلاح شده و با ایجاد شکاف در ناحیه آرئول، احتمال باقی ماندن جای زخم پس از تکمیل درمان حداقل می شود.

این روش جراحی یکی از روش های اصلی مورد استفاده توسط جراحان برای خانم هایی است که سینه های آنها دارای افتادگی به نسبت ناچیز است و به این ترتیب فقط به ۱ تا ۲ سانتی متر بالا آوردن سینه نیاز دارند.

در طول این درمان برای بالا کشیدن سینه، یک تکه دونات شکل از پوست سینه در مرز اطراف سر سینه و خط آرئول برداشته می شود. مجموعه آرئول و سر سینه در واقع پوست و بافت سینه را در بر گرفته اند و با برداشتن این ناحیه می توان موقعیت بافت سینه را اصلاح کرده و با استفاده از بخیه این بافت را در محل بالاتر تثبیت کرد و ظاهر حجیم تر برای سینه ایجاد نمود.

در هنگام عمل جراحی لیفت سینه و بالا کشیدن سینه، می توان ناحیه آرئول را با ایجاد شکاف های داخلی در مرز این ناحیه کوچک کرد.

جای زخم باقی مانده پس از این جراحی بالا کشیدن سینه را می توان تا حدودی با استفاده از سطح غیر متقارن مرز آرئول و تفاوت رنگ بین ناحیه تیره آرئول و ناحیه روشن سینه پنهان کرد.

در  جراحی بالا بردن سینه می توان پوست اضافی را از بالای ناحیه آرئول برداشت و به این ترتیب لیفت مورد نیاز برای بافت سینه و یا سر آن را ایجاد نمود.


تکنیک ایجاد برش های عمودی( یک روش درمانی جدید و پیشرفته)

۱. تکنیک ایجاد برش های عمومی آخرین و پیشرفته ترین روش جراحی لیفت سینه است. در واقع این روش یک نوع خاص از عمل جراحی لیفت سینه عمودی است که در آن کل سینه بالا کشیده و تغییر شکل داده می شود. به این ترتیب این روش را می توان به عنوان یک روش کامل لیفت سینه مورد توجه قرار داد.

۲.در روش ایجاد برش های عمودی، از عضله سینه (عضله سینه ای بزرگ) برای حمایت از بافت سینه و لیفت بلند مدت آن استفاده می شود.

۳.این روش بسیار گسترده تر از روش ایجاد شکاف در هاله دور سینه است. جراحان فقط برای خانم هایی از این روش استفاده می کنند که افتادگی سینه آنها زیاد بوده و به بیش از ۲ سانتی متر بالا کشیدن سینه نیاز داشته باشند (برای مثال، موارد افتادگی سینه متوسط تا شدید).

۴. در طول درمان، یک قطعه دونات شکل از پوست مشابه آنچه در روش اول توضیح داده شد، از روی سینه برداشته می شود. در این مرحله علاوه بر برداشتن پوست اضافی، یک شکاف صاف نیز بطور مستقیم در ناحیه زیر سینه ایجاد می شود. به این ترتیب پوست عضله سینه (عضله سینه ای بزرگ) از دیواره سینه جدا شده و بخشی از بافت سینه در زیر این بخش لوله شده و به عضله بخیه زده می شود. در نهایت پوست اطراف این ناحیه به سمت خارج و یا داخل آرئول جمع شده و در محل بخیه زده خواهد شد.

۵. امروزه جراحان از تکنیک های ایجاد شکاف پیشرفته و دقیق برای حداقل کردن جای زخم باقی مانده پس از عمل جراحی لیفت سینه استفاده می کنند.
تکنیک عمل جراحی بدون ایجاد شکاف عمودی

در بعضی از بیماران، می توان عمل جراحی لیفت سینه  بالا بردن سینه را بدون ایجاد شکاف عمودی انجام داد. در این حالت شکاف های مورد نیاز فقط در ناحیه آرئول و زیر سینه ایجاد می شود و به این ترتیب امکان پنهان کردن جای باقیمانده از زخم ها به خوبی وجود دارد. این روش بطور خاص برای بیمارانی مناسب است که سینه آنها به مقداری دچار افتادگی شده که کل ناحیه آرئول زیر خط سینه قرار می گیرد.

این تکنیک از یک روش لیفت داخلی برای سینه ها استفاده می کند که نیازی به ایجاد شکاف های عمودی در سینه ندارد. به هر حال استفاده از این روش برای همه بیماران امکان پذیر نیست. به همین خاطر برای اطلاع از اینکه این روش درمانی برای  بالا کشیدن سینه شما قابل استفاده است یا خیر، لازم است با یک جراح در این رابطه ملاقات و مشورت شود.
لیفت سینه با پروتز (پروتز ماستوپکسی)

پروتز ماستوپکسی (یا لیفت سینه با پروتز) یک روش مناسب برای اصلاح افتادگی و کوچک شدن سینه ها است که می تواند در مدت زمان کوتاه زیبایی سینه ها را باز گرداند. این روش درمانی بالا بردن سینه ترکیبی از پروتز سینه و لیفت سینه است. این روش برای خانم هایی مناسب است که علاوه بر نیاز به انجام عمل جراحی لیفت سینه، دارای شرایط زیر باشند:

۱.    سینه های کوچک که نیازمند افزایش حجم هستند.
۲.    سینه هایی که اندازه طبیعی آنها کوچکتر مقدار دلخواه است.
۳.    سینه هایی که دارای عدم تقارن از نظر اندازه و ظاهر می باشند.

با استفاده از این روش ترکیبی، نه تنها سینه ها ظاهر جوان، حجیم و جذاب خود را به دست می آورند، بلکه علاوه بر این می توان اندازه سینه را نیز بزرگ کرد توازن سینه ها و ویژگی های زنانه آنها را بهبود بخشید. امروزه انواع مختلف پروتز های سینه از نظر شکل، اندازه، ساختار و ویژگی های خاص در دسترس هستند و بر این اساس می توان با توجه به نوع بدن بیمار و اهداف درمانی وی از انواع مناسب پروتز برای عمل جراحی لیفت سینه و افتادگی سینه استفاده کرد.
جای زخم باقیمانده پس از عمل جراحی لیفت سینه

انجام عمل جراحی لیفت سینه می تواند باعث به جا ماندن جای زخم بر روی سینه ها شود. در اکثر بیماران جای زخم باقیمانده پس از درمان در سطح حداقل است و با گذشت زمان بطور قابل توجه محو می شود. علاوه بر این شکاف ها در محل هایی ایجاد می شود که به سادگی امکان پوشاندن آنها با استفاده از لباس وجود دارد و به همین خاطر نیازی به نگرانی درباره آن نیست. در کلینیک سیب سرخ، شکاف های لازم برای عمل جراحی لیفت سینه فقط در ناحیه آرئول ایجاد می شوند و در صورتی که نیاز به لیفت عمده سینه وجود داشته باشد، تنها یک شکاف عمودی بر روی سینه ایجاد خواهد شد.


ریکاوری

پس از عمل جراحی لیفت سینه و بالا کشیدن سینه، افراد بیمار معمولاً با درد، ورم و کبودی برای چند روز در ناحیه سینه خود مواجه می شوند. بانداژ استفاده شده در این حالت پس از دو روز باز می شود و با یک سوتین جراحی جایگزین می گردد. پس از عمل جراحی بالا بردن سینه لازم است بیمار برای مدت یک تا دو هفته از انجام فعالیت های فیزیکی خودداری کند و لازم است از انجام فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت های شدید برای حداقل چهار هفته اجتناب گردد.
 
افراد بیمار می توانند برای کشیدن بخیه های خود حدود دو تا سه هفته به مطب پزشک مراجعه کنند و پس از این مدت اکثر بیماران می توانند به محل کار خود باز گشته و سایر فعالیت های عادی خود را از سر گیرند. به هر حال لازم است پس از درمان بطور منظم با پزشک ملاقات شود تا به این ترتیب از درمان مناسب افتادگی سینه پس از عمل جراحی اطمینان حاصل شود.

نتایج عمل جراحی لیفت سینه بطور قابل توجه بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است و این نتایج با از بین رفتن ورم و کبودی ایجاد شده، به تدریج بهتر می شود. علاوه بر این جای زخم باقیمانده پس از عمل با گذشت زمان محو می شود و معمولاً پنهان کردن آن در هنگام استفاده از سوتین، لباس شنا یا لباس های یقه باز امکان پذیر است.


عوارض و خطرات

هر چند عمل جراحی لیفت سینه برای اکثر بیماران بی خطر است، با این وجود بعضی خطرات خاص در ارتباط با این روش جراحی وجود دارد. بعضی از این خطرات می تواند با از دست دادن احساس، باقیماندن جای زخم و عدم تقارن و ریسک های عمومی جراحی بالا کشیدن سینه همچون عفونت، خون ریزی و واکنش به مواد بی حسی ارتباط داشته باشد. به هر حال، اکثر افرادی که این عمل جراحی را برای رفع افتادگی سینه انجام می دهند، با عوارض جدی در این رابطه مواجه نمی شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عمل جراحی لیفت سینه و اطلاع از مناسب بودن آن برای خود، لطفاً همین امروز با مطب دکتر حسین احمدی تماس گرفته و جلسه ملاقات خود را زمان بندی نمایید.

قرار ملاقات

  درخواست ارسال نشد.   Your email has been sent.
Captcha

تماس با مطب

  • آدرس مطب میرداماد :خیابان میرداماد ، تقاطع شریعتی ، پلاک 2، واحد 11  22229478 ( چهار خط )
  • آدرس مطب پیروزی : خیابان پیروزی - روبروی خیابان سوم نیروی هوایی پلاك 212  تلفن: 77486484 -77425903

تماس مستقیم با دکتر حسین احمدی

اینستاگرام

تلگرام